План лекційних заходів на вересень 2018 року

Найсвіжіші новини:

Читайте у випуску №13-14 (132-133) підрозділу «Новини науки і техніки» розділу «Новини»: про гранти Президента України молодим ученим, збереження спадщини на Подолі в Києві, стимулювання винахідництва, Національний фонд досліджень, розвиток оборонно-промислового комплексу, координацію досліджень, утворення, реорганізацію та ліквідацію державних наукових установ, отримання вченими «рідкого світла», штучний інтелект, що усуває помилки, про те, що Україна стане країною електрокарів.

Голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України Василь Кушерець днями презентував для студентів Університету сучасних знань свою нову книжку - збірку коміксів «Будь завжди сучасним», яка вийшла у видавництві «Знання України»

Насамперед Василь Іванович пояснив, що комікси – це не просто збірка гумористичних висловів на важливі теми, як свого часу починався цей жанр, що має тривалу історію і поглиблений у значенні, випробуваний відомими вченими та письменниками в глибині століть. Ко́мікс (від англ. comic — комедійний, комічний, смішний; рідше вживається термін англ. sequential art — дослівно «послідовне мистецтво», яке використовує прийом «далі буде») — послідовність малюнків, зазвичай з короткими текстами, які створюють певну зв'язну розповідь.

32681101 1478402278970325 8543871291088699392 nНе випадково в такій інтелектуально і економічно передовій країні, як Японія, комікси активно використовуються в освіті для зацікавлення молоді галузями знань, відкриттями в науці тощо, як підкреслював в попередній розповіді студентам у нас про цю країну проректор Університету сучасних знань, доктор юридичних наук Сергій Мосьондз, який повернувся з відрядження до Токіо.

До використання, тлумачення, розкриття філософського терміну «сучасні знання» тривалий час причетний і Василь Кушерець, який підтримав висунуту першим президентом Товариства «Знання» України, академіком Володимиром Шинкаруком ідею назвати новий ВНЗ саме «Університет сучасних знань». Внеском у Шевченкіану стала книжка В.Кушерця «Шевченко завжди сучасний», якою він обгрунтував »вічну сучасність» творчості Шевченка, як генія, що порушував «вічні проблеми», насамперед української нації, чимало яких і досі на часі, хвилюють українців.

Видання «Будь завжди сучасним» починається з діалогу викладача, зображеного на малюнку зі студентами: «А що таке «сучасні знання»?». «Сучасне – це те, що спричиняє вічне, «працює на вічність». Сучасність – мить вічності. Вічне те, що завжди сучасне». «Співучасниками» коміксів стали своїми висловами у виданні такі геніальні вчені, як Аристотель, Г.Гегель, Е.Кант.

Свідченням того, як глибоке, зацікавлене трактування сучасних знань актуальне і через десятиріччя свідчить передрук 17 травня ц.р. в інтернет-виданні газети "День" інтерв'ю Василя Кушерця про світ сучасних знань, їх значення і поширення в інтерв'ю журналіста Ігора Сюндюкова з В.І.Кушерцем ще 17 січня 2003 року у цій же газеті. ( «Живі» знання як відкриття світу Василь КУШЕРЕЦЬ: «Вкладення в інтелект нації дають фантастичну віддачу».Ігор Сюндюков).

Книжка і її роз’яснення автором сподобалося директору Київського коледжу Тетяні Петровській, викладачам і студентам Університету сучасних знань, які були присутні на презентації видання. Бажаємо виданню «Будь завжди сучасним» зеленої вулиці до сучасних читачів.

Василь Василашко, журналіст, учений секретар правління Товариства "Знання" України