План лекційних заходів на травень 2019 року

Найсвіжіші новини:

У випуску №22 (141) «Новини науки і техніки» читайте: про Державні премії в галузі науки і техніки за 2018 рік, номінацію «Технічний виклик» Луганської команди малої академії наук, юних екологів - переможців міжнародних змагань з Києва і Луцька, чому чоловіки живуть менше за жінок, створення синтетичних клітин людини, загублений палац Рамзеса 11, першу енергетичну громаду в Україні, грамоту царя Петра 1, в якій тиск на українську церкву, зображення «чорної діри», життя на Марсі, створення власного тролейбуса у Вінниці, безпілотник Huawei, що буде з медициною через 25 років, перше Євангеліє в Україні, новий номер журналу «Наше небо».

30 і 31 жовтня у Київському планетарії ВГО Товариство «Знання» України відбулося свято, присвячене найбільшому овочу в світі під назвою «Ходить гарбуз по городу». Шанування гарбуза та заодно і його близьких родичів проходить тут не вперше.

Про його традиційність на відкритті говорив голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Іванович Кушерець.

Цей овоч є надзвичайно цінним продуктом і люди споживають його з давніх-давен. На відміну від багатьох інших він тривалий час зберігає свої поживні властивості.

Свято гарбуза в Україні може стати одним із традиційних по завершенню польових робіт на противагу деяким закордонним, які до України не мають жодного відношення.

Весело було всім – і дорослим і малеч і - дошкільнятам і школярам, які завітали до Зоряної зали на перегляд фільмів про небо і зорі, далеку Галактику, студентам коледжу та Університету сучасних знань.

В рамках фестивалю відбулися конкурси експромтів «Осінні строфи», катренів (чотиривіршів) про дари осені. У фойє планетарію на столах - цілі гарбузові шедеври – вироби, скульптури, квіти, вирізані із гарбуза, різні страви (печиво, гарбузовий зефір тощо), які вже вкотре роблять ентузіасти Вікторія Дорош і Надія Сухенко. Це їхнє щорічне осіннє хобі.

Всі витвори ви можете побачити в розділі ЮТУБ на сайті Товариства «Знання» України.

Прес-служба ВГО Товариство «Знання» України

31.10.2018 р.