Kubijowicz23 вересня 1900 року народився видатний вчений-мислитель Володимир Кубійович.

У 23 роки захищає диплом, а 1927 року – дисертацію про демографію Радянської України. З 1928 року Кубійович – наймолодший доцент у Польщі, лектор Яґеллонського університету. Головним тереном його наукових досліджень стають Карпати, їхня географія, демографія, етнографія. Він займається антропогеографією всієї України. Пише книгу «Географія Україниі суміжних країн», складає «Атлас України», пише наукові праці.

Після війни Володимир Кубійович разом з Іваном Раковським ініціюють відновлення Наукового Товариства ім. Шевченка у Мюнхені (1947 рік), а згодом він стає Головою Центральної оселі НТШ в Європі.

Оцінюючи науковий доробок Володимира Кубійовича і його роль в історії української національної картографії, професор Олег Шаблій у своїй книзі пише:

1. «В. Кубійович був визначним спадкоємцем і продовжувачем картографічної школи засновника української географії та картографії академіка Степана Рудницького.
2. Розвиток ним картографії – це ґрунтовий вклад у розв'язання центральної проблеми існування і виживання українства у XX ст. – боротьби за самостійну суверенну соборну державу.
3. Ним створено фундаментальний комплексний картографічний твір – «Атлас України і суміжних країв»... Атлас ліг золотим фондом в аннали українства.
4. Він розглядав Україну лише в її етнічних межах... Основою географічної ідентичності в Україні були ... межі національної території українського народу.
5. В його творах відображено етнічні відносини на території України, доведено, що українці міцно вкоренилися на усій своїй території, зрослися матеріально і духовно з природним довкіллям.
Сорок років справжньої наукової праці над Енциклопедією Українознавства – вияв найглибшої любові вченого до свого народу і до Батьківщини. Тієї жертовної любові, що не потребує ані позірної шани, ані гасел і голосних слів.
Помер В.Кубійович 2 листопада 1985 року. Похований поблизу Парижа.

Шендеровський Василь Андрійович,

доктор фізико-математичних наук,

професор, віце-президент

Українського фізичного товариства

та дійсний член Наукового товариства Шевченка;

Кушерець Василь Іванович,

доктор філософських наук,

професор, заслужений діяч науки

і техніки України,

голова правління Товариства «Знання» України