• Український тепличний сектор
  • Відкрито новий мінерал
  • Як зберегти психічне здоро"я в критичних ситуаціях
  • Ентеровіруси: що це таке?
  • Ожиріння наступає

Український тепличний сектор

У рамках ділової програми Міжнародного промислового ярмарку "Тепличне господарство 2014" 26 лютого 2014 року відбувся 111 Голландсько-український форум з тепличної індустрії "Прибуткове тепличне виробництво. Інвестиції в персонал і технології", організований Посольством Королівства Нідерландів в Україні, Асоціацією «Теплиці України», Асоціацією "Український клуб аграрного бізнесу", агенцією "AgriEvent" і Виставковою компанією S-Team.

У заході взяли участь понад 100 представників українських аграрних компаній і фермерських господарств, ресурсних компаній, профільних державних структур, освітніх та наукових установ.

Під час роботи форуму вітчизняні та зарубіжні експерти обговорили актуальні питання, що стосуються українського тепличного сектору, а саме: підсумки 2013 року і фактори, що впливають на успішну роботу галузі, державну стратегію розвитку та підтримки сектора, досягнуті результати, енергоефективність, можливості технологічного вдосконалення, голландський досвід підготовки та перепідготовки кадрів для тепличних комплексів, розвиток голландсько-українського співробітництва.

«В Україні є всі передумови для нарощення темпів виробництва тепличних овочів. За 2013 рік до нашої держави було імпортовано 127,5 тис. тонн овочів загальною вартістю 39 млн доларів США, де найбільшу вагу становлять популярні серед вітчизняних споживачів помідори (50,2 тис. тонн) і огірки (15,6 тис. тонн). Ці овочі можуть вироблятися в достатніх обсягах в українських теплицях, проте потрібно докласти зусиль для створення конкурентоспроможного продукту відносно імпортного аналогу. Наразі ми маємо кілька позитивних моментів: в державному бюджеті України на 2014 рік передбачено 700 млн. грн. на розвиток хмелярства, овочівництва, закладення молодих садів, виноградників та ягідників, також є передумови для зниження ціни на газ та електроенергію для тепличних господарств», - повідомив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Володимир Лапа.

Свою думку стосовно підсумків роботи українського тепличного сектору в 2013 році, а також потреб та очікувань тепличних господарств висловив президент Асоціації «Теплиці України» Євген Чернишенко.

«Наразі тепличні господарства відчувають гостру потребу в зниженні витрат на енергоносії. На сьогоднішній день близько 60% у структурі собівартості складають витрати на газ, воду та електроенергію, що є основним гальмівним моментом на шляху розвитку сектора. Високі ціни на газ спричинили встановлення рівня рентабельності тепличних господарств на рівні 0,1% за підсумками 2012 року. Все ж таки ми маємо сподівання, що ситуація стабілізується, і тепличне овочівництво запрацює як одна з високотехнологічних галузей», - зазначив Євген Чернишенко.

Голландські експерти на прикладі власного досвіду дали українським колегам поради щодо успішного ведення тепличного бізнесу, ефективного управління персоналом тепличних господарств та можливостей технологічного вдосконалення галузі. «Голландський тепличний сектор постійно вдосконалюється, відбувається безперервний пошук нових рішень для покращення таких якостей, як смак і зовнішній вигляд продукції, підвищення продуктивності та більш ощадливого використання енергоресурсів і води, зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Відповідно, ті, хто працюють у теплицях, повинні весь час вчитися та покращувати свої професійні якості. Сьогодні в Голландії відбуваються важливі структурні зміни всередині сектора. Лише ті виробники, які можуть успішно конкурувати на ринку, в тому числі, міжнародному, можуть сподіватися на успіх»,- сказав Еверт Ян Краєнбрінк, радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

«Інвестуючи в людський капітал і технології, ми збільшуємо продуктивність та ефективність тепличних господарств. Обов'язковими інструментами управління персоналом тепличних комплексів є дисципліна та планування, контроль якості роботи на всіх стадіях виробництва, тренінги та навчання персоналу, заохочення та мотивація. Кожен член команди має чітко розуміти, що від нього очікують і які переваги він отримає у разі перевиконання поставлених задач. Також менеджерам потрібно навчитися будувати діалог зі своїми підлеглими та показувати їм приклад, бути зразком для наслідування», - сказав консультант з овочівництва AIMC Алекс Ван Вінден.

(Асоціація „Український клуб аграрного бізнесу", www.ucab.ua)

Відкрито новий мінерал

Вчені Росії відкрили новий вид дорогоцінного каменю, який назвали маріїнскит. Про це розповів старший науковий співробітник Інституту геології і геохімії Уральського відділення Російської Академії наук Михайло Попов: „У цього природного з'єднання дуже проста формула, що само собою є великою рідкістю, при цьому високий показник переломлення, що визначає рівень блиску. Можна сказати, що такий камінь – один з найрідкісніших у світі. Якщо яскраво-зелений маріїнскит огранити, то він заграє так як алмаз або олександрит, а може, ще й краще".

Про маріїнскит заговорили вперше вісім років тому в науковому товаристві. До нього спочатку поставилися скептично. Але вченим вдалося довести, що маріїнскит – абсолютно новий, раніше невідомий дорогоцінний камінь.

Свою назву він отримав від Маріїнського родовища смарагдів, де він був знайдений.

Як зберегти психічне здоров'я в критичних ситуаціях

Зараз на вулиці кожен може стикнутися із ситуаціями, які ми називаємо „замежевими". Розум відмовляється сприймати те, що відбувається (конкретно йдеться, наприклад, про ситуацію під час боротьби на київському Євромайдані або в іншим схожих – прим. авт.) і ми перестаємо оцінювати події, наступає апатія або переповнює збудження.

Це абсолютно нормальна реакція. Спрацьовують захисні механізми психіки, у кожного по-своєму: хтось впадає у своєрідний ступор, хтось безупинно плаче.

Щоб зберегти зв'язок з реальністю й утримувати контроль над тим, що відбувається, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

1. Головне – особиста безпека. Якби вам не було прямо зараз – байдуже чи навпаки, ви у гніві і вам захочеться наказати винного – в першу чергу необхідно пам'ятати про особисту безпеку. Відійдіть у найбільш безпечне місце.

2. Відновіть правильне дихання. Вдих - на раз, видох – на раз-два-три- чотири. Дишіть так, поки не відчуєте, що дихання рівне, ви нормально бачите і чуєте.

3. Подивіться навкруги, чи є хтось рядом, кому потрібна допомога. Визначте, що саме зараз ви можете зробити корисного. Це можуть бути досить прості дії. Організм в ситуації стресу краще за все справляється з адреналіновим вибухом, якщо він в активному стані.

4. Якщо ви дуже плачете – не лякайтеся. Плач – це також розрядка. Краще проявіть свої емоції відкрито, не стримуючи їх. Якщо відчуваєте, що плач переходить в істерику, починайте дихати, випийте води.

5. Якщо ви в гніві – проявіть гнів, кричіть, лайтеся, можете тупцювати і стукати по чому-небудь. Це також нормальний прояв емоцій. Тільки не намагайтеся спричинити шкоду собі та іншим.

6. Необхідно зробити перерву на відпочинок і сон. Також слід вживати гарячу їжу і пити. Пити часто, і бажано воду, а не чай чи каву. Обезводнення - додатковий стрес для організму.

7. Знайдіть час для того, щоб побути з собою і своїми думками. Зайдіть до храму, поставте свічку. Просто поговоріть з богом, якщо ви віруюча людина. Якщо ні – поговоріть з кимось, кому довіряєте, поділіться своїми страхами та відчаєм.

8. Якщо є час і можливість, зверніться до психолога.

( http://subscribe.ru//archive/home.health.doctor24/201312/24073045.html).

Ентеровіруси: що це таке?

Ентеровіруси (enterovirus – кишкові, лат.) – група вірусів,які потрапляють в організм через шлунково-кишковий тракт й активно там розмножуються.

Нараховується близько двохсот хвороботворних для людини вірусів.

Згруповані ці інфекції за зовнішніми ознаками, тобто за способом проникнення в організм, загального між ними мало. Тому клінічні прояви ентеровірусної інфекції можуть бути найрізноманітнішими. Джерелом ентеровірусної інфекції, передусім, є сама людина – носій.

Способів передачі ентеровіруса два: повітряно-крапковий, при кашлі, чханні, під час розмови; фекально-оральний, тобто через немиті руки і продукти.

Саме другий шлях передачі є причиною дитячих захворювань ентеровірусною інфекцією. Саме в дитячих садках і школах частіше всього мають місце спалахи хвороби.

Ситуацію з розповсюдженням ентеровірусів значно ускладнює той факт, що частина населення є постійним носієм даної інфекції без будь-яких симптомів захворювання.

Захворювання проявляється різким підвищенням температури тіла до 38-39 градусів. Типовою є лихоманка, яка відступає на п'ятий-сьомий день.

Симптоми ентеровірусної інфекції залежать від ураження того органу чи тканини, яка цього разу сподобалася вірусові більше. Ангіна, наприклад, супроводжується слабкістю, головним болем; з'являються пухірці на слизовій гортані, міндалинах, піднебінних дужках. Після розтину пухирця залишається виразка з білим нальотом.

Кон'юнктивіт супроводжується світлобоязню. М'язові болі звичайно, більш інтенсивні в грудній клітці і в кінцівках. Чим вища температура, тим сильніші болі.

При поносі жодних змін кольору і запаху не буде. Справа в тому, що, незважаючи на назву, ентеровіруси не дуже впливають на кишківник. Набагато більше неприємностей ця група вірусів завдає нервовій та м'язовій системам.

Найбільш небезпечними в перспективі виявляється вплив ентеровірусів на серце. Досить часто ентеровірус спричиняє ендокардит, тобто запалення серцевого м'яза, клапанів серця. Через це з часом розвиваються аритмії, недостатність клапанів і багато іншого. При ентеровірусних міокардитах небезпечно те, що вони можуть проходити практично безсимптомно.

Біль і важкість у правому боці виникає як наслідок ентеровірусного гепатиту, тобто захворювання печінки. Гепатит може супроводжуватися нудотою, гіркістю в роті. Ентеровіруси можуть спричиняти висипи у верхній частині тіла.

Спеціального лікування ентеровірусів немає. Всі лікувальні заходи спрямовані на захист і відновлення органів і тканин, що постраждали. Найкращий спосіб профілактики ентеровірусу в дітей – привчити їх мити руки.

(за випуском «Сделай свой мир здоровым»,http://subscribe.ru//archive/science.health.2sin/201402/20103231.html)

Ожиріння наступає

У світі 1,46 млрд. людей страждають від ожиріння. Такі дані одержані Британським інститутом міжнардного розвитку (Overseas Development Institute).

Спеціалісти інституту підрахували, що в країнах, що розвиваються, надлишкову вагу мають 904 млн. осіб, а в країнах з високим рівнем доходів – 557 млн. осіб.

Збільшення числа людей, які страждають від ожиріння, є причиною збільшення числа людей із захворюванням серця та кровотворної системи. Ожиріння може спричиняти захворювання діабетом, остеоартрозом і спровокувати рак, стверджують спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Існує проблема зайвої ваги і в мешканців Естонії, до того частіше в чоловіків. „Ми часто їмо більше, ніж встигаємо витратити енергію, фізична активність знизилася", - пояснює спеціаліст естонського Інституту розвитку здоров'я Таглі Пітсі. Експерт привертає увагу до надлишкової ваги у школярів: так, серед 11-річних хлопчиків зайву вагу мають вже 19 відсотків.

„В Інституті розвитку здоров'я ми безперервно працюємо над тим, щоб підвищити обізнаність людей відносно проблем зі здоров'ям і просувати здоровий спосіб мислення", - додала Таглі Пітсі.

(http://digest.subscribe.ru/health)