Створення живої людської тканини є вельми складним завданням, проте кістки є одними з найпростіших у виробництві і заміні речей. Але днями вчені оголосили, що знайшли новий метод 3D-друку, що дозволяє створювати хрящі, тобто тканину, з якої зроблені наші вуха, носи і практично всі сполучні частини (суглоби) нашого тіла.

Syglob

Наявність тривимірного друку хрящів відкриває нові можливості в лікуванні остеоартриту та інших захворювань, які спричиняють руйнування хрящових тканин нашого організму, що призводять в остаточному підсумку до втрати рухливості тих чи інших суглобів. Досить імовірно, що проблема «скрипучих колін» і хребетних дисків в недалекому майбутньому зникне зовсім.

Новий метод 3D-друку розробив дослідник Роккі Туан, який є директором центру клітинної та молекулярної інженерії в школі медицини при Пітсбурзькому університеті. Метод включає використання власних стовбурових клітин пацієнта, біологічних тригерів, які активують процес клітинного ділення, а також спеціального каркаса з біосумісних біологічних матеріалів. Даний каркас використовується для надання потрібної форми тій чи іншій хрящовій тканині.

Попередні спроби 3D-друку хрящової тканини грунтувалися на використанні так званих «біочорнил» і вимагали застосування ультрафіолетового світла. Однак, ультрафіолетове випромінювання в процесі створення тканини вбивало живі клітини. Нова технологія пропонує використовувати замість ультрафіолетового світла звичайне. Доктор Туан каже, що зараз основним питанням є створення спеціальної голки, яка дозволить застосовувати новий метод друку.

(Віктор Хільчук, info-svit.org.ua. Медицина, 01.05.2014).