Проблеми забезпечення

соціальної безпеки родини, громади, виробництв та регіону

Ввідні поняття

Чому ця проблема актуальна?

    • Правлячі клани світу, виходячи зі своїх прагматичних міркувань в умовах кліматичних, політичних і економічних катаклізмів, в умовах формування однополярного світу, масово відмовляються від основних соціальних зобов'язань перед населенням контрольованих ними держав. Це проявляється у вимушенім урізуванні бюджетних складових на освіту, медичне обслуговування, пенсійне забезпечення, допомогу найбіднішим сім'ям, відсталому сільськогосподарському виробництвуна гарантії працевлаштування молоді та багато інше. І це супроводжується небезпечної урбанізацією країн.

При цьому руйнуються основні Цілі соціальної політики Держави:

Поліпшення умов і підвищення рівня життя населення країни;

- Згладжування соціальних суперечностей, досягнення певної рівноваги в суспільстві

та ін.

    • Уряди розуміють згубність наслідків такого шляху, але принципово не можуть від нього відмовитися в силу перманентних економічних проблем, а також в силу іманентно властивої капіталізму волаючої соціальної нерівності (кілька сімей привласнили 80% національних багатств України і добровільно (!!!) ніколи не відмовляться від надприбутків на користь народу).

    • Якщо проблеми наростаючого соціального безправ'я терміново не вирішити, то протиріччя (згідно з філософським постулатом) з кількісного накопичення негативуперейдуть до необхідності силового їхвирішення (Маркса ніхто не зумів скасувати).

    • Звідси висновок про надзвичайну актуальність даної проблеми. При цьому ми переконані, що ніякими фіскальними методами держава не здатна вирішити її в принципі. Потрібні нетрадиційні системні підходи та технології, нове тлумачення проблеми, загальна соціально-економічна активність населення, відродження депресивних територіальних громад та ін.

У чому виражається первинна соціальна безпека?

Необхідно вирішити завдання, які зрозумілі всім, але ніколи не є основоположними для держав. Серед них - громадська дієздатність людини (мал. 1):

   (На данний момент малюнок відсутній. Просимо вибачення за незручності.)

Мал. 1. Базові джерела громадської дієздатності людини

Примітки:

1. Духовне джерело - особистий та родової досвід життя в часі.

2. Матеріальне джерело - надходження порядку 91 мікробіологічних складових продуктів харчування в фізичне тіло людини. Це головне.

3. Середа формує Особистість. Генетичні особливості людини лише супроводжують цей процес.

Дефіцит або спотворення будь-якого джерела наводить

до особистих та суспільних катаклізмів.

Дану проблему намагалися вирішити за соціалістичного ладу, і ми знаємо, чим це закінчилося. На жаль, негативи цього досвіду ще більше погіршилися при новому ладі.

Що найважливіше в проблемі щастя людини і її сім'ї?

  • Основні складові щастя дієздатної людини в родині і в суспільстві пов'язані з розширенням (збільшенням) особистих можливостей.

  • Кожна з них містить в собі природний сенс життя людини на Землі.

Разом з тим, кожна складова може досягатися праведним,

сумнівним або кримінальним шляхом.

Завдання держави - стимулювати праведні мотивації розширення можливостей

кожного громадянина.

   

Чому революції і примітивні (фрагментарні) реформи

ведуть до соціальних потрясінь?

    • Після революцій, що приводять, як правило, до розвалу економіки країни, або після примітивних реформ, що відносяться лише до окремих сторін життя людини і не здатні поліпшити ії економічне становище, люди села, якщо вони не мають сімейного садибного товарного виробництва, яке могло б стати демпфером зруйнованої економіки, в безвиході часто втрачають почуття власної гідності, духовно деградують, або біжать до міст, збільшуючи в них кількість принижених і ображених.

    • Добробут рядової людини залежить від зарплати, пенсії, допомоги. І, якщо стан економіки країни, який залежить не тільки від здібностей її керівників, але і від міжнародних умов, не характеризується стабільним зростанням, ці джерела періодично виснажуються або зникають. У такому стані населенням («електоратом») можна маніпулювати як завгодно і кому завгодно. У такій ситуації бідний люд перетворюється в "стадо", а держава вповзає в глибоку яму деградації.

Основний механізм природного розвитку держави

  • Найбільш концентровано відповідь на це питання в 1863 р. дав економіст А.Кавелин. Після скасування кріпосного права в Росії (обстановка була близькою до 1991 року) він говорив: "Все, що зроблено - це заслуга Уряду. Те, що потрібно зробити, жодному уряду в світі не під силу - будь воно премудрим! Це під силу тільки всьому народу!".

  • Вже в 1865 г., за підтримки створеної державою інфраструктури, замість ринку була запущена народна економічна ініціатива. Минуло 20 років - й щорічний економічний приріст у Росії досяг 300%!!! Чи це не блискучий приклад для нинішніх теоретиків, політиків і влади, як потрібно спиратися на народ?

Чи легко запустити народну економічну ініціативу в наш час?

  • Чи можемо ми скористатися цим прикладом на 25-м року (разом з "перебудовою") розвалу, депресії і національної ганьби колись багато в чому зразковою для країни світу? На жаль, виникло багато нових негативних явищ. Серед них - детренированість і депрофесіоналізація робітників і спеціалістів, знищення наукомістких галузей, падіння моралі, працьовитості, спадкоємності, освіченості, елементарної соціальної справедливості. У таких умовах напружена, але примітивна діяльність можновладців України ("нагодуємо, заплатимо, поділимося") когось з не готових зрозуміти суть речей, може бути, і влаштовує, але веде до подальшої деградації народу і країни. У таких умовах говорити про інноваційний шлях розвитку - перебувати в полоні ілюзій. Так і яким повинен бути цей інноваційний шлях? Мало хто з чиновників розуміє його сенс.

  • Потрібні нестандартні системні дії. Які? Якими силами і механізмами? Де брати кадри і кошти? З чого почати негайне відродження системної безпеки "забутих" регіонів в епоху великих системних світових загроз?

  • Саме цим соціально-економічним проблемамнаш колектив (професійні наукомісткі розробки якого мінімум в 5 напрямках випереджають час) присвятив більше 16 років інтенсивних системних робіт.

  • Стверджуємо, що готові взяти на себе відповідальність за організацію показового відродження територіальних громад на основі їх енергетичної, продовольчої, соціальної, інформаційної та фінансової самодостатності в гармонії з Природою. А також за створення інфраструктури інноваційного розвитку регіону, підготовки кадрів місцевого розвитку у складі команд, забезпечення творчого єднання молоді і ветеранів.

  • Які особливо значимі вітчизняні історичні уроки ми витягли в інтересах самовозрождениянароду? Саме так стоїть питання зараз!

Найголовніші з них полягають в наступному:

  • тисячолітня історія катаклізмів менталітету нашого народу, як наслідок постійних зрад владою його природних інтересів, призвела до генетичної неприйняття громадянами будь-якої державної ініціативи;

  • якщо на зламах історії народ не має своєї сімейної садибної власності, не може підтримати себе економічно, то життя ще більше пригнічує його менталітет і держава йде до деградації;

  • тільки товарне, коопероване і енергонезалежний сімейне господарювання в гармонії з Природою дозволить нашому народу швидко вирішити свої ключові проблеми в нинішніх катастрофічних умовах. При цьому будуть створені умови для фундаментального відродження і самої держави. Будь-які інші шляхи примарні, витратні і марні.

  • Наростаючі політичні, економічні і кліматичні загрози всьому людству змушують нас переосмислити і кардинально змінити всю стратегію поглядів і дій негайно. Завтра буде пізно!