Після нещодавно проведеної в Товаристві «Знання» України відкритої спільної дискусії за участю низки громадських організацій та представників влади на тему: «Люстрація , або як примусити держслужбовця першочергово піклуватися долею України, а не власною» Товариство «Знання» оприлюднило свою позицію (див. "Про люстрацію").

Вона визначається у потребі поєднання зусиль наукових кіл у дослідженні актуальних проблем люстрації в частині історико-правових досліджень, посиленні науково-інформаційного обміну та особистих контактів учених; розробці законодавства з активним використанням не лише зарубіжного досвіду її правового регулювання, але й власного, набутого в різні періоди історії розвитку держави; негативній тенденції звільнення всіх чиновників за ознакою проходження ними державної служби за часів минулої влади, бо більшість з них є компетентними особами.

Потребують також чіткого визначення предмет, основні завдання, функції і методи люстрації, законодавчого закріплення механізму захисту прав компетентних державних службовців шляхом запровадження процедури звільнення державних службовців через адміністративні суди за люстраційними поданнями.

Доцільне також запровадження на законодавчому рівні політичних посад та проведення люстраційних процедур стосовно осіб, які на цих посадах перебувають.

В розмові голова правління Товариства «Знання», доктор філософських наук, професор Василь Кушерець зазначив, що пропозиції Товариства передані для обговорення на зустрічі представників громадських об'єднань, що запланована найближчим часом на базі Товариства.

Петро Швець

4 квітня 2014 року.