Вони жили в різні епохи, але обидва стали провідниками української нації. Це Григорій Савич Сковорода і Володимир Іларіонович Шинкарук.

Розмова про філософські погляди та значення цих особистостей відбулася 27 листопада 2017 року у Товаристві «Знання» України у форматі Шинкаруківських філософських читань, які традиційно проводяться у дні пам’яті академіка Володимира Шинкарука та у зв’язку із наближенняv 300-річчя від дня народження мандрівного філософа Григорія Сковороди.

На вечір прийшли філософи – науковці Інституту філософії Академії наук України, викладачі навчальних закладів, люди, яких хвилюють різні питання людського буття.

Доктор філософських наук, член-кореспонднет НАПН України, голова правління Товариства «Знання» України Василь Кушерець зосередив увагу присутніх на значенні цих велетнів науки – сіячів добра і світла, відкривачів нових поглядів на світ. Вони залишили глибокі сліди, яким слідуємо, вивчаємо, виконуємо їхні настанови.

Були спогади про працю з Володимиром Ілларіоновичем, його працездатність і людяність, відстоювання своїх поглядів.

Йшлося також про відродження традиції такого роду спілкувань як наукові школи-диспути, зокрема створення і функціонування філософського кафе на базі Товариства «Знання», завданням якого має стати поширення філософських знань серед широких мас.

До присутніх на вечорі навідався і Григорій Сковорода. Київський театральний центр «Пасіка» і театр «Міст» показали в сценічному виконанні твір Григорія Сковороди «В саду світла» у постановці Юлії Гасиліної.

За висловлюваннями присутніх, це було надзвичайно цікаве, напружене театральне дійство, в якому звучала мова часів Сковороди; пошуки смислу життя і людського щастя були співзучними із сучасністю. Гра артистів, декорації, сценічні образи, музичний супровід вистави були добре продуманими та мотивованими.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

28.11.2017 р.