У Зоряній залі Київського планетарію Товариства «Знання» України 19 лютого відбувся вечір пам’яті видатного астронома, академіка НАН України Клима Івановича Чурюмова.

Відкриваючи вечір, голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець говорив про значний вклад Клима Чурюмова у світову та вітчизняну астрономічну науку. Знайдене небесне тіло - комета Чурюмова-Герасименко, до якої доставлений зонд – величезний прорив у науці про Космос. Дослідження комети продовжуються, вона відкриє нові уявлення і знання про космічні тіла, формування небесних тіл, походження життя.

Голова правління зазначив, що Клим Іванович був великим активістом Товариства, прочитав багато цікавих і змістовних лекцій, вів велику роботу як директор Київського планетарію, головний редактор журналу «Наше небо», був активним громадським активістом з пропаганди наукових знань. Він - справжній герой науки.

На вечір зійшлися найблизькі родичі Клима Івановича – дочки й онуки, виступив його рідний брат Семен зі спогадами. Він говорив про надзвичайну цілеспрямованість, відкритість та працездатність Клима. Про доброту та щирість розповідали його дочки Олена і Тетяна, внучка Анна, учні гімназії, де вів уроки Клим Іванович, його вихованці та послідовники.

Добрі слова про Клима Івановича, його їдеї, багато з яких не вдалося втілити при житті, які треба реалізовувати, говорили на вечорі академік Ярослав Яцків, директор Астрономічної обсерваторії Київського університету Володимир Єфіменко, представник Міжнародної астрономічної асоціації Олексій Стеклов, видавці журналу «Наше небо» Василь Пономаренко і Олександр Баранський та інші. Вірші про Клима Івановича та його поетичні твори, що їх він написав немало, прочитав на вечорі учений секретар правління Товариства «Знання» України, заслужений журналіст України Василь Василашко.

Учасники вечора зазначали, що учні Клима Івановича продовжують його справи, втілюють у життя його ідеї. Він вважав, що вивчення таких небесни тіл як комети дасть багато відповідей на нерозгадані досі питання космічного життя.

Хід вечора можна подивитися в YouTube.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

20.01.2018 р.