Відзначення Днів науки у Товаристві «Знання» України розпочалося з лекції «Внесок українських учених у світову науку», яку прочитав лектор, професор, доктор фізико-математичних наук Василь Шендеровський. Цей захід присвячений також 100-літтю заснування Національної академії наук України.

Ведучий, Василь Кушерець, голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспондент НАН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України., відкриваючи розмову, наголосив на значенні науки у житті суспільства, ролі багатьох українців, які збагатили світову науку. Василь Андрійович Шендеровський, зазначив він, багаторічний лектор, відкривач багатьох імен людей – учених, які внесли гідний вклад своїми відкриттями в економіку та суспільний розвиток України, багато таких, хто здобув світове визнання, працюючи за рубежем.

В. А. Шендеровський демонстрував свої книги, в яких він відкриває цілу плеяду українських учених, народжених в Україні. З-під його пера вийшло 4 книги під загальною назвою «Нехай не гасне світ науки». На їх основі матеріали видані англійською мовою. Нещодавно з‘явилися і ще будуть нові книги. Він провів на українському радіо разом з журналісткою Емою Бабчук більше півсотні передач, в яких висвітлювалася роль учених у світовій науціі – вихідців з України. Лектор детальніше зупинився на постаті Івана Пулюя, який був багатогранним ученим: брав участь у перекладі Біблії українською мовою, винайшов проміння, яке назвали рентгенівським, зробив багато інших відкриттів, знав 15 мов, але був забутий на батьківщині. Зараз його імя увічнене на Тернопіллі, де він народився.

Лектор перерахував і відзначив внески десятків учених - героїв його книг. Ще не всі імена відкриті. Потрібно зробити все аби ніхто не був забутий. Адже серед сотень світового значення відкриттів, досить багато з яких зробили українці, серед них - фізики, хіміки, ботаніки, композитори та представники інших галузей наук..

Василь Кушерець вручив Василю Андрійовичу Медаль Григорія Сководи НАПН України за підписом президента Товариства «Знання» України, президента НАПН, академіка Василя Кременя.

Прес-служба правління Товаритства «Знання» України

7.05.2018 р.