Клітинній інженерії в Україні понад десять років. Нині це вже історія. Почалося з вирощування шкіри для потерпілих від опіків, зокрема шахтарів, пізніше було вирощування фрагментів кісток.

Завершилося голосування у конкурсі винахідників американської космічної агенції.

Українська команда із проектом спецлітака для дослідження Марсу потрапила у трійку лідерів. «Перемога авторів Mars Hopper не означатиме, що NASA втілить їхній проект у життя, проте вони зможуть гарантовано подивитися космічний запуск у американському центрі імені Кеннеді», - повідомляють ЗМІ.

Офшорні (віддалені) вітряні турбіни відіграють важливу роль у виробництві електроенергії з відновлювальних джерел. Але суворі погодні умови прибережних зон є частою причиною поломок, що, у свою чергу, значно понижує ефективність цих турбін.

Видобування меду з вуликів є досить трудомістким процесом, під час якого потрібно одягати спеціальний костюм для захисту від укусів, обкурити вулик димом, відкрити його, дуже акуратно витягти рамки з сотами (щоб не розчавити бджіл), розпечатати соти, перегнати мед через центрифугу і очистити кінцевий продукт від воску та мертвих бджіл. Нарешті цій важкій праці знайдена «більш передова» альтернатива!

«Роботи-гуманоїди” – піонери освоєння Марсу? Йдеться не про науково-фантастичний фільм, а про те, що може трапитися вже у найближчому майбутньому.

NАSА у співпраці з чотирма університетами (трьома у Маcсачусетсі і одним у Шотландії) працює над розвитком робота-гуманоїда, якого можна було б заслати на Червону планету. Його назвали Вал.

В засоби масової інформації проникли дані, що 10 травня 2016 року в Гарварді відбулася секретна нарада, присвячена створенню синтетичного геному людини.

У Китайській провінції Хунань на світ з’явився хлопчик з 15 пальчиками на руках і 16 – на ногах.

Також відомо, що у новонародженого на кожній руці по дві долоні і відсутні великі пальці, без яких дитина не зможе розвивати моторику.

(продовження, початок в № 2 (73), № 3(74), №4(75), № 5(76), 6(77), 7(78), 9 (80), 10(81)