Поки більшість проектів робототехніки виглядає як щось дивне і нежиттєздатне в сучасних умовах, медичні роботизовані девайси дійсно приносять користь. Уже більше десятка років вони допомагають лікарям проводити операції. Однак, в більшості випадків хірурги контролюють ці пристрої, використовуючи різні джойстики, важелі і кнопки. Тепер же, завдяки винайденому в лабораторії робототехніки Брістоля і університеті Західної Англії екзоскелет все може змінити. Хірурги будуть буквально працювати в одягнених на руки екзоскелетах, з якого буде передаватися інформація на окремий пристрій, а також тактильні відомості.

Головний астроном американського інституту SETI Сет Шостак упевнений, що в найближчі 10-12 років вчені можуть прийняти сигнал від позаземних цивілізацій, які доводять існування іншопланетян. Учений вірить, що інопланетяни посилають нам сигнали.

На 48-й конференції Lunar and Planetary Science заявили про підземні тунелі. Вони розташовані поруч з дірою на плато Пагорби Маріуса, діаметр якої становить десятки метрів. Саму діру виявили ще в 2009 році, повідомляє Popmech.

Канада збудує космодром, з якого запускатимуть українські ракети "Циклон-4М". Американська компанія Maritime Launch Services, яка базується в Канаді, побудує космодром у провінції Нова Шотландія, з якого здійснюватимуться запуски українських ракет-носіїв "Циклон-4М".

NIT a4У США створили гнучку і супертонку сонячну панель Dragon SCALE («Луска дракона»), якою можна обклеїти будь-яку поверхню для вироблення енергії. Гнучкі панелі товщиною з людську волосину можуть застосовуватися для зарядки безпілотних літальних апаратів та будь-яких гаджетів.

Канадські вчені винайшли м'який і гнучкий сенсорний матеріал, який у майбутньому дозволить створювати гнучкі смартфони і планшети, а також фактично невидимі на шкірі адаптивні датчики здоров'я і фітнес-трекери. Інженери в різних країнах світу в останні роки працюють над створенням пластичних дисплеїв, і ця нова розробка — черговий крок .на шляху до створення гнучких гаджетів.

Зеров Микола (р.н. 1890), історик літератури, поет і перекладач. У роки визвольних змагань редагував бібліографічний журнал «Книгар». Крім наукової і письменницької діяльності, був професором української літератури в Київському університеті (пізніше в Інституті народної освіти). Заарештований навесні 1935, був засланий з 10-літнім терміном ув’язнення на Соловки з весни 1938 р. Подальша доля невідома.

Дякуємо всім нашим читачам, хто надіслав вітання з сотим випуском рубрики «Новини науки і техніки».