У січні 2019 року почала видавати електроенергію Нікопольська сонячна електростанція компанії «Солар-Фарм-1» у Дніпропетровській області. Її потужність складає 246 МВт – це найбільша СЕС в Україні та третя у Європі.

(Продовження, початок у випуску №20 (140) за лютий)

Рекуператор з картону

Рекуператори вентиляційної системи зменшують платежі за опалення, їх єдиний недолік – висока ціна (600-2500 євро). Компанія «ВТС комплект» з Дніпра винайшла спосіб значно зменшити вартість пристрою без втрати ефективності. Виготовлений не з металу, а з гофрованого картону виріб, набагато дешевший (300 євро).

На Сумському машинобудівному підприємстві «Ротор-Суми» розробили теплоелектростанцію, яку можна встановити у приватному будинку.

Київська компанія Sirocco Energy спроектувала компактний вітровий генератор, який можна встановити на даху багатоповерхівки. Він не має лопатей і може працювати від вітру меншої швидкості, ніж потрібно для класичної турбіни.

Дослідники навчилися добувати водень з морської води без необхідності її опріснення.

Комісія японського уряду вперше схвалила проведення клінічного випробування з пересадки рогівки ока, вирощеної за допомогою індукованих плюрипотентних клітин людини, або iPS-клітин.

Нові частинки , що виявлені у Великому андронному колайдері, назвали пентакварками. Вони формують структуру атома у вигляді протонів і нейронів і є найменшими відомими частинками.

Команда китайських археологів виявила глиняний глечик з давніми яйцями в гробниці знатної родини. Вік знахідки експерти оцінюють в 2,5 тисячі років. Це сталося біля китайського міста Чанчжоу 24 березня. Яйця перебували в комплексі з 38 гробниць, які ймовірно належали знаті клану.

У NASA назвали дату кінця світу. Правда, станеться це нескоро. За словами фахівців, апокаліпсису, який знищить все живе на нашій планеті, варто чекати щонайменше ще 4 млрд років.

Американські вчені провели ряд досліджень властивостей кави, в ході яких виявили невідому до сьогоднішнього дня здатність напою позитивно впливати на розумові здібності.

В експерименті взяли участь майже сто людей віком до 25 років, в основному студенти. Завданням учасників було дискутувати на різні теми, пропонувати нові ідеї для вирішення проблем. Добровольців розділили на дві групи: перша пила каву до початку дискусій, а друга – після.

Вийшов перший у 2019 році журнал «Наука і суспільство» за № 01/02. На обкладинці «29 січня 2018 року - Пам’ять людська не вмирає». Це про трагедію Крут.