Відомий дослідник історії України, член Національної спілки письменників України, автор цілої низки книг з історії нашої держави, лектор Товариства «Знання» України Володимир Білінський свою чергову лекцію на тему «Фальсифікація історії України у зв’язку з агресією РФ проти України» розпочав з того, що путінський режим, аби заявити про свою зверхність над Україною та навіть Європою, присвоїв такі назви своїм військовим формуванням як Житомирська, Львівська, Ніжинська, Варшавська та інші. Про що це свідчить? Це посягання на чужі території.

Такий мілітаристський підхід сусідньої держави простежується вже досить давно і про це вже немало написано книг, в яких міститься попередження про зловісні наміри ординських нащадків. Відомий письменник Євген Гуцало розвінчує російську завойовницьку позицію у виданій ще в 1995 році книзі «Ментальність Орди». Про це пишеться не в одній книзі, що виходили ще задовго до незалежності України, як у нас, так і в Росії.

Лектор наводить низку прикладів про те, як російська цариця Катерина 11 та інші правителі вдавалися до фальсифікації історичних фактів, виношуючи плани приєднання сусідніх земель до Москви. Вчених, які розкривали правду, знищували, правдиві твори багатьох авторів не видавали.

Дослідник зазначає, що досі в Україні навіть у підручниках містяться брехливі факти про російську й українську історію, досі немає правдивої історії України, наголошує на тому, що немало українських поетів, письменників, учених доклали зусиль до поширення неправди.

Присутня на лекції вчителька історії з Київської області, яка прочитала всі книги Білінського, повірила наведеним у них фактам, змушена викладати предмет за затвердженою міністерством програмою. Вона запитала, що їй робити? Учений секретар Товариства Василь Василашко повідомив, що з цього приводу уже є звертання до міністерства освіти та науки і є сподівання на відповідь.

Лектор відповів на всі запитання слухачів.

Голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспондент НАПН України, професор Василь Кушерець подякував В. Білінському за цикл змістовних лекцій упродовж року, зазначив, що його просвітницька діяльність відзначена на з їзді Товариства, що недавно відбувся, побажав йому здоров'я, щоб він з новими силами виступав після літніх канікулів.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

31.07.2018 р.