Надрукувати
Перегляди: 4201

Народився Василь Плющ 10 січня 1903 року у Варшаві.

1921 р. вступає до Київського медичного інституту. 1929-1931 рр. працює керівником протитуберкульозного диспансеру на Одещині. З 1931р. працює в Києві, в Центральному науково-дослідному інституті туберкульозу та в інституті вдосконалення лікарів. Його обирають делегатом і членом президії Всеукраїнського з'їзду лікарів-фтизіатрів, він стає засновником та відповідальним секретарем Всеукраїнського товариства лікарів-фтизіатрів, інспектором відділу науки Народного комісаріату здоров'я УРСР, його обирають деканом Народного університету здоров'я.

Монографію «Клініка гематогенно-дисемінованої туберкульози», що стала важливим досягненням української фтизіатрії – вчений публікує 1939 року.

1970 р. вийшла велика праця Василя Плюща «Нариси з історії української медичної науки і освіти. Від початків української державности до ХІХ століття. Книга 1».

1975 р. в Мюнхені вийшов перший том «Матеріалів до історії української медицини». І лише 1988 року в Чикаго з'явився другий том «Матеріалів до історії української медицини».

Над «Нарисами з історії української медицини» вчений Василь Плющ працював до останніх днів свого життя.

Помер 16 листопада 1976 року у Мюнхені. Тлінні останки покійного було перевезено до США та поховано 23 листопад на українському православному цвинтарі у Бавнд-Бруку.

Шендеровський Василь Андрійович,

доктор фізико-математичних наук,

професор, віце-президент

Українського фізичного товариства

та дійсний член Наукового товариства Шевченка;

Кушерець Василь Іванович,

доктор філософських наук,

професор, заслужений діяч науки

і техніки України,

голова правління Товариства «Знання» України