Надрукувати
Перегляди: 3218

200px-Lypsky111 березня 1863 року народився великий вчений як у рамках НАН України, так і всієї держави, природознавець Володимир Липський.

З 1881 по 1886 роки Володимир Липський навчається на природничому відділі фізико-математичного факультету університету Святого Володимира в Києві. Протягом 23 років працював у Санкт-Петербурзькому ботанічному саду Баталін.

В Петербурзі Липський опублікував понад 60 наукових праць. В цьому проміжку свого життя він провадив дослідження майже в усіх частинах світу, за винятком Австралії. За дослідження природи Гісарського хребта 1897 року Російське географічне товариство присудило Липському премію Пржевальського.

1917 року йому була присуджена премія Російської академії наук імені Ахматова.

Мало хто тепер згадує, що теперішній Державний ботанічний сад Академії наук України – гордість української науки – побудований за планом Володимира Липського.

1919 р. Липський – дійсний член Академії наук по кафедрі ботаніки, 1920 р. – член правління УАН, 1921 – віце-президент, 1922 – президент ВУАН. Липський віддає багато сил для налагодження діяльності всіх наукових установ, що входили до складу Академії наук, приділяє багато уваги організації Народної бібліотеки (нині це Центральна бібліотека НАН України).

Володимир Липський був геніальним вченим, його подорожі на всі континенти планети дали можливість йому особисто відкрити і описати 4 нові для науки роди і понад 220 видів рослин та їх різновидів, він зібрав величезні колекції для природничих музеїв, написав понад 100 наукових праць. Його ім'ям названо два нові роди та 54 нові види рослин.

Володимир Липський помер 24 лютого 1937 року в Одесі.

Шендеровський Василь Андрійович,

доктор фізико-математичних наук,

професор, віце-президент

Українського фізичного товариства

та дійсний член Наукового товариства Шевченка;

Кушерець Василь Іванович,

доктор філософських наук,

професор, заслужений діяч науки

і техніки України,

голова правління Товариства «Знання» України