Харківський фізико-технічний інститут є давнім флагманом української фізичної науки. Досягнення колективу досить відомі як в Україні, так і в світі.

Нещодавно в цьому науковому центрі відбулося комплексне випробування ядерної установки «Джерело нейтронів». З робочою поїздкою заклад відвідали Президент України Петро Порошенко і посол Сполучених Штатів Америки Джеффрі Пайєтт. Вони взяли участь у її контрольному пуску.

Дослідники змогли довести існування зірки-надгіганта, що має всередині нейтронну зірку.

Подібні небесні тіла називають об'єктами Торна – Житков. Йдеться про червоний гігант, або надгігант, що має в якості ядра нейтронну зірку. Ймовірно, це результат злиття частин подвійної системи. Втім, такий об'єкт тривалий час залишався суто гіпотетичним. З новими висновками можна ознайомитися в дослідженні, опублікованому на сайті arXiv.org.

Американські вчені зуміли довести, що спогади, втрачені через хворобу Альцгеймера, підлягають відновленню. Для цього група фахівців, які працюють у Масачусетському інституті технологій, вирішили піддати клітини мозку впливу певного світла.

Українці підкорюють IoT-сегмент зі стилем і грацією.

На тижні моди в Києві (Kyiv Fashion Week) українська стартап-команда представила перший вітчизняний тех (так його позиціонують автори). Це кулон, який вміє перетворювати голосові замітки в текст, не виймаючи телефон.

Народилися у березні

Павло Тутковський – геолог, географ, педагог, один з основоположників геології й географії України, дійсний член Української і Білоруської академії наук та Наукового товариства імені Шевченка.

Народився 1 березня 1858 року в селищі Липовці теперішньої Вінницької області, в родині службовця.