План лекційних заходів на грудень 2018 року

Найсвіжіші новини:

У 17(136) випуску «Новини науки і техніки» читайте: про президентський Фонд підтримки молоді, реформування наукової сфери, Центр історії розвитку української науки, про те, що науковці розробили ліки для лікування очей, експеримент з рослинами, кам’яні знаряддя, яким 300 тисяч років, новий континент, що може виникнути на території Індії, Китай запустив на орбіту космічний банк генів, що треба знати про вейп (куріння електронних сигарет).

Чергову лекцію в лекторії «Українознавство» на тему «Правда і міфи в історії української православної церкви» прочитав член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Івана Франка Володимир Білінський.

У фойє Київського планетарію Товариства «Знання» України презентував свою нову книгу історіософ, політолог, публіцист, доктор історичних наук, професор,, академік Академії політичних наук України Василь Ткаченко на тему російсько-українських стосунків.

Тривали заходи пам’яті жертв Голодомору.

У конференц-залі Київського планетарію виступила дослідниця трагедії на Житомирщині, активістка Товариства «Знання» України Валентина Синявська. У її книзі, яку вона презентувала, наводяться численні факти масових смертей дорослих і дітей від голоду, що мали місце в багатьох районах краю і раніше були невідомими, схованими в недоступних архівах.

Дослідник Голодомору в Україні, історик Володимир Сергійчук свою розповідь присвятив темі визначення кількості жертв, базуючись на багатьох факторах і підходах, що впливають на статистичні показники. В радянські часи цифри жертв занижувалися, приховувалися. Конкретні аспекти його досліджень щодо статистичних даних, висвітлення даних про Голодомор викладені в матеріалі, опублікованому в газеті «Україна молода», №131 за 30 листопада 2018 року.

У планетарії відбувся черговий 3-ій «Франко-фест», на якому звучали твори Каменяра, пісні на його слова, розповіді про нього його родичів, інформація про дослідження творчості письменника і громадського діяча.

4 грудня відзначається Введення до храму Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста). Про історію його виникнення, шанування і поклоніння православних Богородиці присвятив свою чергову лекцію доктор Богослов’я Володимир Веряскін.

Ці події записані і їх можна переглянути в Ютубі на сайті Товариства «Знання» України.

Прес-служба ВГО Товариство «Знання» України