План лекційних заходів на червень 2019 року

Найсвіжіші новини:

У випуску №23 (142) «Новини науки і техніки» за квітень 2019 року читайте: про стипендії видатним діячам науки, індекс інновацій України, пріоритети уманських науковців, штучний перламутр, розшифровку манускрипта Войнича, лекції про штучний інтелект Родні Бруса, роботів, що збирають ягоди, контролюють споживання газу, продають каву, в якому віці жінки, а в якому чоловіки набирають зайву вагу, антисонячні батареї, створення першого живого організму із синтетичним і радикально зміненим кодом ДНК.

Чергову лекцію в лекторії «Українознавство» на тему «Правда і міфи в історії української православної церкви» прочитав член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Івана Франка Володимир Білінський.

У фойє Київського планетарію Товариства «Знання» України презентував свою нову книгу історіософ, політолог, публіцист, доктор історичних наук, професор,, академік Академії політичних наук України Василь Ткаченко на тему російсько-українських стосунків.

Тривали заходи пам’яті жертв Голодомору.

У конференц-залі Київського планетарію виступила дослідниця трагедії на Житомирщині, активістка Товариства «Знання» України Валентина Синявська. У її книзі, яку вона презентувала, наводяться численні факти масових смертей дорослих і дітей від голоду, що мали місце в багатьох районах краю і раніше були невідомими, схованими в недоступних архівах.

Дослідник Голодомору в Україні, історик Володимир Сергійчук свою розповідь присвятив темі визначення кількості жертв, базуючись на багатьох факторах і підходах, що впливають на статистичні показники. В радянські часи цифри жертв занижувалися, приховувалися. Конкретні аспекти його досліджень щодо статистичних даних, висвітлення даних про Голодомор викладені в матеріалі, опублікованому в газеті «Україна молода», №131 за 30 листопада 2018 року.

У планетарії відбувся черговий 3-ій «Франко-фест», на якому звучали твори Каменяра, пісні на його слова, розповіді про нього його родичів, інформація про дослідження творчості письменника і громадського діяча.

4 грудня відзначається Введення до храму Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста). Про історію його виникнення, шанування і поклоніння православних Богородиці присвятив свою чергову лекцію доктор Богослов’я Володимир Веряскін.

Ці події записані і їх можна переглянути в Ютубі на сайті Товариства «Знання» України.

Прес-служба ВГО Товариство «Знання» України