У Товаристві "Знання" України відбувся вечір пам’яті талановитого українського поета, журналіста, шістдесятника Василя Симоненка з нагоди його 85-річчя. Про тернистий шлях поета цікаво розповів Володимир Біленко, відомий видавець, журналіст, однокурсник Василя Симоненка. Він розкрив, як тяжко було публікуватися Василю Симоненку через його справжній патріотизм, національні мотиви у його творчості, новаторство стилю, які перешколи чинилися владою виданню творів поета і після його передчасної смерті, зокрема через злочинні побої його міліцонерами на Черкащині.Водночас Біленко зазначив, що публікувався Симоненко і завдяки сприянню колег, таких, як видавець Петро Засенко, поет і журналіст Микола Сом, журналіст Петро Жук та інші. Володимир Біленко і сам завжди турбувався про видання творів Василя Симоненка.

"ЧАС ФАРИСЕЇВ І ГЕРОЇВ" - дуже цікава зустріч відбулася 22 жовтня в Товаристві "Знання" України з головою НСПУ, головним редактором "Української літературної газети", громадським діячем МИХАЙЛОМ СИДОРЖЕВСЬКИМ.

правописВід 3 червня в Україні офіційно працює новий правопис.

Чи готові  ми писати по-новому?

Як же пишемо нині: «індик» чи «индик»?

Що пропонують у новій редакції українського правопису?

Зміни в українському правописі не значні і їх не так багато.

Свої знання вирішили перевірити працівники Товариства «Знання» України, співробітники Університету сучасних знань, коледжу. Вони  зібралися в аудиторії, аби пройти тест з української мови й успішно впоралися із завданням.

"Так мова на часі чи на разі" - чому корінний народ з історією понад 50 тисяч років має виборювати своє право на землю і на мову? - дивіться жваву дискусію науковців, активістів, правників і студентів.

Україна відзначає 200-ліття Пантелеймона Куліша. Таким постає достойник української справи перед сучасниками на території історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» — маєтку Білозерських-Кулішів на хуторі Мотронівка на Чернігівщині.

 Про це йшлося на лекції доктора філософських наук, професора Олега Гриніва .

Він є автором серії книг «Українська націологія». Лектор говорив саме про тих націєтворців, які жили і боролися за українську державу на межі століть – це Іван Франко, Юліан Бачинський, Микола Міхновський, Дмитро Донцов. Кожен з них вніс свою часточку у розвій Української державницької ідеї.

Лекцію на тему «Конституція України: людина, громадянське суспільство, держава» в рамках Юридичного клубу прочитав у конференц-залі ВГО Товариство «Знання» України екс-суддя Конституційного суду України Володимира КАМПО.

У конференц-залі ВГО Товариства «Знання» України 20 травня в рамках розмовного клубу «Українські посиденьки», якими опікується Любов Лавриненко, відбулися досить цікаві зустрічі.

У Товаристві «Знання» України відбулася презентація книги-альбому «Шевченкіана в екслібрисі: 1917-2017». Автор – Петро Нестеренко, член спілки письменників України, кандидат мистецтвознавства. Книга вийшла у видавництві «Криниця» і присвячена 205-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

7.05.19 в конференц-залі Товариства «Знання» України (ауд.312) відбулася важлива науково-просвітницька подія - презентація книги-дослідження відомого мовознавця, члена НСПУ, професора, лектора Товариства Івана Ющука «Словник української мови VІ століття» (випуск 2019 р., м.Львів).

Цікава зустріч відбулася нещодавно в розмовному клубі «Українські посиденьки» у ВГО Товариство «Знання» України.

До спілкування запросили письменницю, авторку романів «Куди подіти свято» і «Сповідь священника» Соломію Зеленську. Нова книга, яка щойно видана Київською літературною агенцією «Друге дихання», стала предметом обговорення.