План лекційних заходів на червень 2019 року

Найсвіжіші новини:

У випуску №23 (142) «Новини науки і техніки» за квітень 2019 року читайте: про стипендії видатним діячам науки, індекс інновацій України, пріоритети уманських науковців, штучний перламутр, розшифровку манускрипта Войнича, лекції про штучний інтелект Родні Бруса, роботів, що збирають ягоди, контролюють споживання газу, продають каву, в якому віці жінки, а в якому чоловіки набирають зайву вагу, антисонячні батареї, створення першого живого організму із синтетичним і радикально зміненим кодом ДНК.

Учора у Будинку звукозапису Українського радіо з успіхом пройшов концерт народного чоловічого хору "Чумаки", який заснував Василь ТРИЛІС і який діє при ВГО Товариство "Знання" України.

Вели концерт Галина ДАЦЮК і Василь ТРИЛІС. Вітав учасників хору з нагоди його 30-річчя голова правління ВГО Товариство "Знання" України, член-кореспондент НАПН України Василь КУШЕРЕЦЬ, який, зокрема, подякував за чумацькі пісні нащадкам тих чумаків, які давно дружнім чумацтвом «прилучили» до України Крим. У складі хору виступав чудовий тенор, один із засновників гурту «Чумаки», гість із Сан-Франціско (США) Святослав СТУС, якого ми запросили з Василем КУШЕРЦЕМ виступити з концертом у "Знанні", на що пан СТУС дав згоду, пообіцяв приїхати весною.

У концерті взяв участь і класично виступив народний артист України, Герой України, лауреат Шевченківської премії Анатолій ПАЛАМАРЕНКО. Схвилював усіх виступ на святі визнаного у світі жіночого тріо "Рідна пісня", у суцвітті співучих пташок - Оксани ГОРДІЄЦЬ, Катерини Левенко і Валентини ОРЕЛ. Привітала сердечним віршем гурт «Чумаки» письменниця, член НСПУ Тетяна ЛЕМЕШКО, дружина нинішнього співучого чумака, організаційного керівника хору, доктора хімічних наук Сергія ЛАКИЗИ.

Диригентську паличку у вигляді Чумацького батога Василь ТРИЛІС передав молодому митцю, випускнику Київської консерваторії Оресту ШИНКАРУКУ.

Кілька сот шанувальників чумацької пісні зустрічали і проводжали унікальних співаків хору «Чумаки», усіх, хто виступав на сцені бурхливими аплодисментами. Сердечна дяка «Чумакам», усім артистам, спонсорам свята, що буде виствітлено невдовзі у відеозаписі на Сайті Товариства, який вів Юрій ЛЕБІДЬ і який здійснюватиме Михайло СИДОРЕНКО. Вітання і від голови Київської міської організації Товариства, професора Василя НЕВОЛОВА, дурналістки з Укррадіо Людмили ЛЯХЕВИЧ, з яким ми разом аплодували "Чумакам".

Принагідно скажу, що мені "Чумаки" близькі і тим, що ровесниця хору "Чумаки" - пісня на мої слова "Шлях Чумацький", яку ще до Незалежності заспівав відомий сучасний кобзар Микола ЛИТВИН. Від щирого серця - Василь ВАСИЛАШКО, учений секретар ВГО Товариство "Знання" України.