2 грудня 2014 року у Товаристві «Знання» України завершилися заходи в рамках фестивалю «Завжди сучасний Тарас Шевченко», що розпочалися 26 листопада. Фестиваль приурочений Року Тараса Шевченка, оголошеного ЮНЕСКО. 

В останній день фестивалю відбулася презентація книг доктора філософських наук, професора, голови правління Товариства «Знання» України Василя Кушерця «Завжди сучасний. Тарас Шевченко в просторі та часі», «Шевченко – проти сучасної імперії» і «Шевченко – проти імперії».

Ці книги нещодавно вийшли у видавництві «Знання України» і вже схвально сприйняті читачами. У пресі, зокрема в «Голосі України», «Просвіті» та інших виданнях надруковані позитивні рецензії відомих шевченкознавців. Презентація книги вже відбулася в інформаційному агентстві «Укрінформ», Державному музеї Тараса Григоровича Шевченка, на радіо та телебаченні. Частина тиражу книг відправлена воїнам АТО.

На презентації книг в Зоряній залі Київського планетарію перед шевченкознавцями, студентами Університету сучасних знань, лекторами та активістами Товариства виступив народний хор «Чумаки», який виконав низку пісень на слова Кобзаря.

Завершилася презентація показом фільмів про Тараса Шевченка, що їх створено у Київському та Харківському планетаріях.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося 19 листопада у виставковій залі Київського планетарію, де виступили хор «Чумаки» і аматорські студентські колективи Університету сучасних знань та підготовчих курсів. Учасники відкриття ознайомилися з виставкою картин та скульптур Державного музею Тараса Шевченка, картинами молодих художників вищих навчальних закладів Харкова і Черкас, що надані для експонування Канівським музеєм Т. Г. Шевченка. Відвідувачі виставкової зали планетарію зацікавлено оглянули експонати з приватної колекції видань Кобзаря та інших творів Тараса Шевченка і про нього, яку збирав із шкільних років заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп'ятий. Частина його колекції постраждала під час пожежі в Будинку профспілок. Під час фестивалю відвідувачі мали можливість ознайомитися з виставкою картин художника з м. Тернополя Олега Шупляка під загальною назвою «Двовзори».

20 листопада в тій же залі відбулася вистава Форум-театру «Хто ми?!», присвяченого Євромайдану. Художній керівник вистави Галина Джикаєва.

21 листопада відзначено День Гідності та Свободи.

У цей день під керівництвом Президента Університету сучасних знань, доктора філософських наук, професора, голови правління Товариства «Знання» Василя Кушерця відбулася дискусія на тему «Проблема утвердження свободи та гідності людини» за участю науковців Інституту філософії НАН України - зав. відділу історії зарубіжної філософії, доктора філософських наук, професора Віталія Ляха, доктора філософських наук, професора, старшого наукового співробітника Ольги Гомілко.
Лектор Товариства «Знання» Леся Чайка виступила із «Словом про батька Тараса».

22 листопада в День пам'яті Голодомору журналісти Василь Василашко і Петро Швець презентували брошуру «Голодомор на теренах Поділля», що нещодавно вийшла у видавництві «Знання України». Вів презентацію автор передмови до брошури голова правління Товариства «Знання» Василь Кушерець.

Під час фестивалю відбулися творчі зустрічі з народною артисткою України, лауреатом Шевченківської премії Галиною Яблонською на тему «Сучасне вираження поезії Тараса Шевченка». Головним режисером фільму трилогії «Тарас Шевченко» («Віра», «Поступ», «Воскресіння») Дмитром Ломачуком та співавторами фільму, народним артистом України, Героєм України, лауреатом Шевченківської премії, професором Анатолієм Паламаренком на тему «Естетична сила слова Тараса Шевченка», відомим українським кінорежисером Михайлом Ільєнком.

У програмі фестивалю були майстер-класи з художньої творчості народних умільців, зустрічі з учнями шкіл м. Києва.

Учасники різних заходів залишили вдячні записи в Книзі відгуків, зауважень і пропозицій: «Дуже добре, що Шевченка так люблять і славлять у «Знанні» (М. Старовійчук, м. Кіровоград), «Велика подяка школярам та хору «Чумаки» за можливість чути рідне слово, пісню нашу українську, повчальне слово Батька нашого Тараса» (Н. М. Павлюк), «Дуже емоційний і повчальний для мене вечір, чудова виставка» (без підпису).

Вдячні записи в Книзі залишили учні середньої школи № 25 Оболонського району м. Києва, І. Сіряковський, педагог, психолог, біоенергетик Леся Чайка, сім'я Ратанських, Тетяна Барвінська та ін.

Прес-служба Товариства

3 грудня 2014 року