План лекційних заходів на червень 2019 року

Найсвіжіші новини:

У випуску №23 (142) «Новини науки і техніки» за квітень 2019 року читайте: про стипендії видатним діячам науки, індекс інновацій України, пріоритети уманських науковців, штучний перламутр, розшифровку манускрипта Войнича, лекції про штучний інтелект Родні Бруса, роботів, що збирають ягоди, контролюють споживання газу, продають каву, в якому віці жінки, а в якому чоловіки набирають зайву вагу, антисонячні батареї, створення першого живого організму із синтетичним і радикально зміненим кодом ДНК.

У річницю, коли від рук російських окупантів загинули перші українські воїни під час проведення антитерористичної операції на сході України, у військовому госпіталі МО України в м. Житомир відбудеться акція передачі воїнам АТО освяченої копії Рушника Національної Єдності.

Копія рушника, який вишивався в усіх регіонах України протягом кількох років, стане Оберегом українського захисника, яка захищатиме його від нещасть.

В заході візьмуть участь члени Оргкомітету з вишивання рушника Національної єдності, представники МО та волонтери.

В усі часи, у дні скрути, український народ звертався про допомогу до древніх звичаїв і обрядів. Сьогодні саме той час!

В українських традиціях оберегом – символом захисту війська є Покрова – Матір Божа, що стоїть у повітрі і тримає в руках покрову (тканину), якою вона неначе покриває весь світ, оберігаючи його від нещасть і всіляких бід. Покрова не раз захищала наше військо у скрутний час. Такою покровою для українців є рушник – атрибут прадавніх народних звичаїв та обрядів слов'ян. На рушнику новонароджену дитину несли на хрещення, на рушнику вінчали молодят, на ньому проводжали людину в останню дорогу.

В Україні є рушник, який достойний стати Оберегом українського воїна - це унікальний витвір, над яким працювали 1340 осіб, – Рушник Національної Єдності і який вишивався в усіх регіонах України й відображає історію українського народу з Трипілля до наших днів. У створенні рушника взяли участь громадяни України різних національностей, віросповідання і політичних поглядів. Вишивання рушника благословили найпоширеніші релігійні конфесії України.

З метою підняття бойового духу українських воїнів, а також захисту їх від недуг і втрат, виготовлено обереги-копії Рушника Національної Єдності, які хочемо подарувати воїнам, що перебувають на лікуванні у військовому госпіталі в м. Житомир. Нехай, як у літописні часи, прадавні традиції нашого народу захистять наших воїнів і Україну від окупанта і збережуть життя наших захисників.

АКЦІЯ ВІДБУДЕТЬСЯ 14 КВІТНЯ 2015 РОКУ

Місце проведення: м. Житомир, військовий госпіталь МО, початок 12:00

час захід відповідальний

12:00 – 12:05

Внесення Рушника Національної єдності у зал.

Рушник – В.Петренко

Діти у вишиванках – В.Кушерець

12:05-12:10 Коротке представлення акції В.Кушерець
12:10-12:20 Історична довідка про рушник Т.Степаненко
12:20-12:25 Оголошення про процедуру дарування копії рушника В. Кушерець
12:25-12:40 Дарування копії рушника присутнім Усі учасники
12:40-13:00 Фотографування з рушником усіх учасників Усі учасники

Організатори акції:

Товариство «Знання» України,

Асоціація працівників засобів масової інформації України,

Благодійний Фонд «Український рушник»,

Асоціація «Спадщина України» та Профспілка працівників культури України,

Громадська ініціатива «Бурштиновий шлях»