Наукова група британських експертів схвалила новий метод лікування безпліддя, який назвали „ЕКО з трьома батьками", - імплантацію модифікованих ембріонів жінкам із особливими генетичними відхиленнями.

Цей метод розроблений спеціально для жінок із серйозними генетичними відхиленнями, які бажають попередити передачу хвороб майбутній дитині. Він стане доступним протягом найближчого року, стверджують спеціалісти.

Метод передбачає втручання в процес оплодотворення, в ході якого видаляється несправна мітохондрія ДНК, що призводить до спадкової вади серця, печінкової недостатності, мозкових порушень, мускульної дистрофії та сліпоти. За статистикою, один із шести тисяч новонароджених з'являється на світ із серйозними мітохондральними порушеннями. При відсутності будь-якого ефективного лікування, мітохондріальна замінна терапія дає надію сім'ям, які страждають від мітохондріальних порушень, заявив спеціаліст Королівського Лондонського коледжу професор Пітер Брауде.

Національне опитування засвідчило, що британці в цілому підтримують дане медичне нововведення. Метод ЕКО вже практикують в Ізраїлі та в Україні (Києві).

(За: Яндекс.ДиректКлиника ООО «ЭКО Центр»)