SmartHomeКомпанія Honda представила концепцію "зеленого" будинку Smart Home, який теоретично зможе не лише повністю забезпечувати себе електроенергією впродовж року, але й віддавати її надлишки в міську мережу.

Демонстраційне житло з гаражем і невеликою садовою ділянкою розташувалося на території Каліфорнійського університету в Девісі (США). При його створенні використовували найсучасніші технології, екологічно чисті матеріали і "розумні" комп'ютерні системи, покликані максимально ефективно витрачати енергію.

На даху будинку розміщений масив сонячних батарей потужністю 9,5 кВт. Енергія, яку вони виробляють, може зберігатися в спеціальному блоці літій-іонних акумуляторів сумарною місткістю 10 кВт-ч для використання в нічний час або заряджання електричного автомобіля Honda Fit EV, який пропонується використати в якості основного транспортного засобу для пересування по місту.

Життя "розумного" будинку контролює система управління витратою енергії (HEMS). Цей комплекс використовує різні датчики, спеціальні сценарії роботи і засоби оптимізації для забезпечення найбільш ефективного функціонування житла.

Honda стверджує, що середньостатистичний будинок в зоні розташування Smart Home витрачає 13,3 мегават-годин енергії в рік. "Розумне" житло виробляє на 2,6 мегават-годин більше цієї цифри: надлишки енергії, як вже сказано, можуть бути спрямовані в громадську мережу або використані для заряджання батарей електромобіля.

Концепція Smart Home передбачає застосування геотермального теплового насоса для підтримки мікроклімату в приміщеннях і подання гарячої води. Цікаво, що теплі стоки з душу або посудомийної машини не просто зливаються, а служать для попереднього нагрівання холодної води з центрального водопроводу. Це допомагає додатково економити енергію.

Планування будинку продумане так, щоб максимально ефективно задіяти природні ресурси. Енергозберігаючі склопакети допомагають утримувати тепло в холодні місяці року і підтримувати комфортну температуру в жарку погоду. Доповнює картину інтелектуальна система освітлення на основі світлодіодів з регульованими яскравістю і кольором. Цей комплекс імітує зміну природного освітлення протягом доби, створюючи максимально комфортну атмосферу усередині житла. (за Info-Svit.cience and technology).