Міжнародна група дослідників розшифрувала геном кави, а саме геном Сoffea Canephora – виду кави родом із Західної Африки, на який в даний час припадає 30% світового виробництва. Завдяки генетичній карті вчені змогли порівняти какао, чай і кави й виявили, що ферменти, що беруть участь у виробництві кофеїну з кави, відрізняються від аналогічних ферментів в чаї та какао – це значить, що гени кави розвивалися самостійно, а не виникли від якогось загального предка з чаєм і какао.

Генетична карта кави також показала, що в порівнянні з іншими видами рослин, таких як помідори або виноград, кава має більшу кількість генів, які беруть участь у виробництві алкалоїдів і флавонідів – сполук, які надають напою характерного аромату та гіркоти.

Розшифровка генома кави допоможе більше дізнатися про його еволюцію і зрозуміти, чому кофеїн так важливий у природі.

Вчені дослідили, що кофеїн є своєрідним захисним механізмом, допомагаючи рослинам відлякувати комах. За однією з версій, кофеїн бере участь у процесі запилювання – комахи, що принадилися до кофеїну, звичайно повертаються назад до рослини, тому в даному випадку кофеїн може служити як зброя, впливаючи на ріст рослин-конкурентів.

Розшифровка генетичної карти кави також може допомогти в розробці нових сортів з високими органолептичними властивостями, більш стійкими до шкідників, хвороб і екстремальних засух.