00

АНОНС КРУГЛОГО СТОЛУ

на тему: «Українська політична нація – фундамент єдності, миру та гармонійного розвитку України»

Мета круглого столу:

Сформувати спільне бачення глобальної місії України, духовного перехрестя співрозвитку євро-азійських цивілізацій, шляхом формування фундаменту єдності, миру та гармонійного розвитку держави, інституційної основи національного та суспільного буття.

Опираючись на українську національну ідею інтеграції культурно-національних і загальнолюдських цінностей, взаємодії і діалогу української титульної нації, корінних народів та етносів, національних меншин, що живуть в Україні і складають нову суспільну формацію Українська політична нація, маючи на меті формування НОВОГО ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ, необхідно створити духовно-культурну базову платформу національної єдності.

Україна – країна, в якій проживає 46 мільйонів людей, розташована не лише в центрi Європи, але й на перетинi найважливiших мiжнародних торгiвельно-економiчних шляхiв та історичному перехрестi свiтових цивiлiзацiй. В усi часи на територiї Руси-України мирно зустрiчались, спiлкувались та cпiвiснували, духовно збагачуючи одне одного, різні народи та цивілізації впродовж багатьох епох. Саме в Україні знаходиться "сонячне сплетiння" всього Евро-Азiйського континенту, бо саме тут в єдиному духовно-креативному сплетiннi зустрiчаеться сучасна захiдно-католицька зi схiдно-православною та мусульманською і іудейською цивiлiзацiями, пiд товщею яких в глибинах народної пiдсвiдомостi та колективного несвiдомого зберiгається арiйсько-ведична генно-цивiлiзацiйна пам'ять. I саме тому вiд того, що вiдбувалось i вiдбувається в Українi, критично залежить доля всього людства.

В основі існування нації, народу, роду є людська особистість – Людина, з її особливим світосприйняттям, базою знань і глибокими знаннями рідної мови. Рідна мова — мова, з якою людина входить у світ, прилучається до загальнолюдських цінностей у їх національній своєрідності. Рідною мовою для кожної людини є мова її матері.

Рідна мова – це найкоротший, найефективніший шлях до самопізнання, до пізнання душі власного народу. Звернення до духовних джерел етносу є необхідною умовою для усвідомлення національної самобутності і самоусвідомлення своєї неповторності. Отже, знання рідної мови представниками титульної української нації, 130 національних меншин і 8 корінних народів України – це шлях до вдосконалення, до пізнання свого етнічного «Я», гармонійного розвитку кожної особистості і, як складової частини великого Українського народу.

Століття колоніального поневолення не змогли знищити родову пам'ять Українського народу і через віки постала держава Україна. Консолідуючою силою в нашій державі є українська титульна нація з українською державною мовою та традиціями, звичаями, древньою культурою, народженими ще в протословенські часи становлення європейської цивілізації. Універсальним інструментом об'єднання нації у єдиний життєтворчий організм у просторі і часі – є українська мова.

Світові економічні кризи початку ХХІ століття співпали із ідеологічним, економічним і соціальним становленням України в умовах самостійності і свободи. Морально-психологічний імпульс національного утвердження впродовж останніх 20 років поволі розбивався в скелі матеріальної скрути, в яку потрапив увесь український народ. Але в складних умовах, в різні періоди свого розвитку, опинялися і інші держави. Та об'єднання навколо національної ідеї вивело із небуття острівну Японію, котра після другої світової війни, маючи обмежені природні сировинні ресурси, зуміла не тільки відродитись, але й увійти до сімки найбагатших країн світу. Національна ідея згуртувала чехів, словаків, угорців, поляків, литовців, латишів, естонців, які за рівнем свого життя відірвалися далеко вперед від українців.

Щоб Україна стала справжньою демократичною державою необхідно здобути свободу духу – національну ідею, що не тільки уособлює субстанцію народного руху, а й створює й підтримує соціальну рівновагу в суспільстві.
Center lingua facit ( рим.) – мова творить народ. З мови починається і мовою зміцнюється держава. В потужній і багатій державі – живуть достойні і впевнені у своєму майбутньому люди.

Таким чином, усвідомлюючи необхідність реалізації української національної ідеї інтеграції культурно-національних і загальнолюдських цінностей, взаємодії і діалогу української титульної нації, корінних народів та етносів, національних меншин, що живуть в Україні і складають нову суспільну формацію Українська політична нація, ми здатні створити фундамент єдності, миру та гармонійного розвитку України. Ми спроможні створити простір Свободи, Гiдностi i Розвитку. Україна майбутнього – це європейська демократична держава, сильна самоврядуванням, просвітництвом, економікою та свідомими індивідуумами, що виробили консенсус спільного життя.

ОГРКОМІТЕТ КРУГЛОГО СТОЛУ

Модератор: Квасниця Ірина Юліанівна - (044) 569-53-47; (067) 508-87-40
Секретар: Дубовик Алла Анатоліївна - (044) 569-53-47; (044) 569-53-46
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.