Сучасні знання - це знання які адекватно відображають сучасний світ, швидко змінюється. Ми впевнені, що він змінюється за законами доброти, краси та любові, інших альтернатив немає. Разом зі світом змінюємося і ми завдяки накопиченню думок та досвіду численних розумів як найголовнішою ознакою повного й цілісного знання людини, яка досягає швидкого завоювання нового, сучасного знання.

Сучасні знання - це ті, що мають технологічне значення, виступають інтелектуальним капіталом як основним ресурсом держави і в них домінують духовні та соціокультурні смисли.

Тому й університет наш позиціонується як студентоцентрична навчальна установа націлена на вироблення й поширення такого знання, які спрямовують людські уявлення на формування реального навколишнього світу, формування еліти, патріотичних громадян, здатних перетворити Україну на багату, процвітаючу країну, з пріоритетом людських цінностей, які несуть у собі національні риси. День студента і день університету ми святкуємо в планетарії Університету сучасних знань! Тож увесь Всесвіт тут.Відкривається іще одна місія Університету - вирішувати глобальні, фундаментальні питання, пов'язані з розвитком космічного знання, адже без космічних-технологій, стартапів тощо ми не можемо бути успішною країною.

Нині наша країна перебуває в точці біфуркації розвитку всього світу. Він стоїть на перетині двох доріг: у минуле, де панують брехня, агресія та інші спотворення, в яке настирливо втягує ненаситний режим північного сусіда, і в майбутнє. 

Тут, в Україні йде протиборство зі всесвітнім злом. Так сталося, що шлях, куди піде весь світ, залежить від України. Згідно з теорією синергетики, призначення нашої Батьківщини - бути атрактором людяного світу, нашої Вселеної, тобто збудником тої енергії, завдяки якій світ увійде в майбутнє, яке маркірує дорогу в Царство Небесне. Світ не перевернувся. Він повернувся до нас своєю найкращою стороною і чекає твоєї участі в його спасінні.

Ти талановитий! Не бійся завдань та відповідальності. Твій мозок - універсальний біологічний суперкомп'ютер, фантастичний за своєю складністю. Твоє тіло складається з речовин, народжених у ядрах померклих зірок.
Ти стоїш на кулі з розжареним центром, яка летить із величезною швидкістю в недосліджений Всесвіт, який нескінченно розширюється. Хіба ти можеш чогось боятись!
Пам'ятай: у житті немає нічого, чого варто боятися. Є лише те, що потрібно зрозуміти. 

Голова правління Товариства «Знання» України,
Президент Університету сучасних знань,
член-кореспондент НАПН України,
доктор філософських наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України В.І. Кушерець

ГАУДЕАМУС
(Український переклад)

Гей, повеселімося,
Поки молоді!
Мине молодість квітуча,
Старість нас впов'є, мов туча,
І земля покриє.
Де ті, що жили колись
На розлогім світі?
Треба чи під землю йти,
Чи на небо злинути,
Щоби їх зустріти.
Все життя — лиш мить одна,
Вмить воно й пролине.
Смерть кістлява — тут як тут,
Чинять свій над нами суд:
Згодом всі загинуть.
Хай живе науки храм,
Хай живуть учені!
Кожен з них нехай живе.
Процвітає гроно все
У добрі, натхненні!
Хай живуть дівчата всі —
Гарні та ласкаві!
Хай усі жінки живуть,
Що любов, тепло несуть,
Ніжні, в праці жваві!
Хай живе наш край увесь
І хто править краєм!
Хай живуть мужі ясні,
Що з їх ласки, приязні
Знань тут набуваєм!
Геть, журбо-напаснице,
Болісті, гризоти!
Геть, лукавий зліснику!
Геть, їдкий насмішнику,
З нашої спільноти!

 ВІЧНИЙ СТУДЕНТ - БУТИ СУЧАСНИМ

Хто такий вічний студент? Хтось вкладає цю конотацію негатив, мовляв, вічний студент це той, хто сподівається на вічну срлшндію, або: «В одному закладі не вистачило кеби навчитись, через те вступав до інших вишів». Але нині таке нав'язане нам обивательське сприйняття - вияв «курячої сліпоти», яке не дає змоги бачити далі власного носа, бо не виходимо мисленням «за горизонти», втрачаємо відчуття інтелекту¬альної експансії.

У світі панують гасла: «Освіта через усе життя», «Навчання для всіх», «Безперервна освіта», «Незгасаюча освіта» тощо. Саме на¬вчання протягом життя перманентна сіудійність забезпечує сміливий і гнучкий розум. А вже збагачені думки, на цій основі, визначають наше життя, яке забезпечує задоволення від нього не задля розваги, а щоб збудити й налаштувати робочу хвилю, яка, власне, і забезпечує повноцінність людського існування, щастя - радість від досягнення того, що ти хочеш, отримуючи від цього радість.

Отже, «вічний студент» - це не узагальнений образ певного суб'єкта, це - стан душі кожної людини, котра протягом усього життя прагне додаткових знань і компетенції. Тобто студентом не за віком, а по суті може бути і маститий професор, який, попавши в університет, так не міг з нього вийти.

Нині життя складається таким чином, що професор може знати менше за студента, котрий постійно «гуглить» в Інтернеті, але його «невігластво» краще організоване й він краще розбирається в смітті з Інтернету, яке захаращує розум, призводить до інтелектуальної дрімучості, інтелектуальної нікчемності, маніпулювання розумом і його поневолення. Зазвичай ми розрізняємо за соціальним станом студента і професора, академіка, робітника та ін. Це означає, що студентство, згідно зі статусом, посідає чи не найвище місце в соціальній структурі суспільства. Адже студенти, як ніхто інший, мають інтуїцію майбутнього. За своє майбутнє вони борються, бо в ньому будуть жити. Тому до них потрібно прислухатись, адже вони найкраще за всіх здатні до об'єктивного погляду на все, що відбувається навколо них. У них винятково чутливий і відфільтро¬ваний розум, гострий як лазерна зброя, проти будь-якої брехні й фальші.

Вони виходять із того, що лише те відбувається, у що по-справ¬жньому повірили. Вони навіть не вірять - вони знають. У цьому вони кардинально відрізняються від професорів. Студенти завжди впевнені, професори сумніваються. Мабуть, звідси пішла поширена фраза: студент не думає, він знає. Досвід показує: що в студента в голові, то здійснюється дуже скоро.

Як правило, більшість студентів переконана, що всюди, де можна жити, можна жити щасливо. Для них немає жодних перешкод. Як тільки перед ними зачиняються одні двері, одразу ж з'являються інші, і скільки б зачинених дверей не було, на останніх буде написано: «Заходьте, ми Вас довго чекали!».

У студента свій погляд на бідність і багатство: бідний не той у кого мало, а кому мало для достатності, і багатство для них лише міра останньої.

Вони надзвичайно праксеологічні: поменше слів, хай буде більше діла. Не потрібно змагатися в словах і в критиці, слід робити справу.

Якщо слова, то такі, аби всі зрозуміли, що це стосується всіх і що повинен робити кожен у пропонованій спільній справі.

У всьому цьому проявляється сучасність студента. Всі ці чесноти затребувані сучасним суспільством. У цьому - вічність студента. Бо вічність - це щодня бути сучасним!

Голова правління Товариства «Знання» України

Президент Університету сучасних знань,

член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор,

заслужений діяч науки і техніки України В.І. Кушерець