У конференц-залі правління Товариства «Знання» України 8 липня ц. р. відбулася друга лекція з практичними заняттями на вельми важливу тему: «Основні практичні навички з порятунку життя людини у невідкладному стані».

Про що йдеться? Щодня відбуваються катастрофи, а останнім часом на Донбасі і військові дії, трапляються різні фізичні і психічні травми, коли тисячі людей опиняються на грані життя і смерті. Людина не дихає, але ще тепла, серце б'ється, але ледве-ледве, з рани кров ллється, але ще не витекла тощо. Приїде швидка – переважно врятує, але до цього треба підтримати людину живою, або й самому повернути її до життя. Знаєш, як це зробити – зможеш врятувати, не знаєш, як – на твоїх очах людина помре.

Як це робити, майже всі, хто не має медичної освіти, на жаль, не знає. І ось Київська міська організація Товариства ініціювала цикл «рятівних» занять-лекцій за участю фахівців Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м.Києва. Перші два заняття провів керівник циклу занять – медик Шваб Олександр Леонідович.

В людини западає в горлі язичок і людина задихається, вмирає. Досить відхилити голову назад, підтримати підборіддя рукою і людині можна робити штучне дихання, вона може дихати, серце знов почне битися, людина вертається з клінічної смерті. Вагітна жінка через тиск плоду на артерію ураз непритомніє, Що робити? Досить уміло повернути її на лівий бік –і збережено два життя – матері дитини. Треба знати, як і де накласти джгут в разі кровотечі, та і штучне дихання без знання не зробиш.

Усьому цьому вчить відомий лікар Шваб О.В., який чимало людей врятував особисто. Першого разу, тиждень тому, заняття тривали майже 3 години, другого разу – 2 години, бо надалі починалася інша вельми потрібна і цікава лекція лауреата державної премії ім.. Івана Франка Володимира Белінського – про правдиву історію Давньої Русі, її князів, тобто, про історію, яка російською імперією і своїми неуками фальсифікувалася і фальсифікується для національного приниження українців, а також України як «другорядної держави» (чергова його лекція – у вересні, орієнтовно -3-й вівторок).

Про такі лекції Товариством повідомляється напередодні по 1 каналу проводового Національного радіо вранці і ввечері, інформується по Сайту Товариства, оголошеннями на Дошці оголошень перед Будинком знань. Дуже жаль, що людей позбавляють чи ті самі вони позбавляються такого надійного виду інформації як повідомлення по Національному радіо.

Слухачі, яких і перший, і другий раз збиралося кілька десятків, дякували Товариству, голові міської організації Товариства Міньківській Ярославі Павлівні (067-924-27-06), голові секції медичних знань Малашевській Тамарі Олександрівні (286-58-76). за цікавий цикл лекцій з практичними заняттями, який буде продовжений у вересні ц.р. Будьте уважні до оголошень Товариства «Знання» України, шановні кияни. Крім вказаних вище, номерів телефонів, про лекції на медичні теми можна довідатися і потаких телефонах: 287-15-42 (Юрій Іванович) , 226-26-48 (Людмила В'ячеславівна), 418-55-65 (Анатолій Григорович). Дякуємо за поширення знань щодо лекцій у Товаристві.

Василь Василашко,

учений секретар правління Товариства «Знання» України.