uchaВ інформаційному агентстві «Укрінформ» 23 вересня 2014 року відбулася презентація книги доктора філософських наук, професора, голови правління Товариства «Знання» України Василя Кушерця «Завжди сучасний Тарас Шевченко в просторі та часі». Ця науково-популярна книга вийшла у вересні 2014 року у видавництві «Знання України» . Вона присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

kusherАвтор книги Василь Кушерець, презентуючи видання, відзначив, що за рішенням ЮНЕСКО наступний 2015 рік, як і 2014, також визначений як Шевченківський, тому шевченкіана триває.

Творчість Шевченка завоювала весь світ. У найвіддаленіших країнах поставлено тисячі пам'ятників та монументів Тарасу Шевченку. Він геніальний у багатьох пророцтвах. У своїх творах він розкрив немало філософських смислів життя, став мучеником заради України, яку любив і пророкував їй кращу долю. Він став беззаперечним захисником рідної української мови. Шевченко серед нас усіх, він став Духовним Гетьманом на київському майдані в час революції Гідності.

Над книгою автор працював упродовж двох років.

stepovyk perebyjnis

Дмитро Степовик:

український мистецтвознавець

 Петро Перебійніс:

поет, драматург, лауреат Шевченківської премії

kanygin drach

 Юрій Канигін:

письменник, доктор економічних наук,

професор УСЗ

 Іван Драч:

поет, кінодраматург, перекладач,

Герой України,

лауреат Шевченківської премії

 У презентації книги взяли участь видатні шевченкознавці, письменники, поети, видавці, журналісти. У своїх виступах поет Герой України, лауреат Шевченківської премії Іван Драч, доктор богословських наук, професор Дмитро Степовик, поет, драматург, лауреат Шевченківської премії Петро Перебийніс, поет, публіцист Вадим Пепа, професор, доктор економічних наук Юрій Канигін відзначали актуальність презентованої книги, її дохідливість та потрібність. Порушені автором питання співзвучні з сучасним станом речей в Україні.

 

 

shvechРедактор книги журналіст Петро Швець сказав, що презентоване видання цінне тим, що в ньому досить ґрунтовно й аргументовано розкрито теми «Шевченко і Бог», «Возвеличення жінки», які по-різному трактувалися в літературі. Творчість Шевченка має більш широко пропагуватися, особливо серед молоді.

vasylashko

Учасники презентації висловили занепокоєння тим, що в Україні гарні й потрібні книги через брак коштів виходять малими тиражами. Пропонували виступити з пропозицією щодо перевидання книги, поповнення цим виданням українських бібліотек, шкіл.

Модератором презентації був учений секретар Товариства «Знання» України, письменник Василь Василашко.

Прес-служба Товариства «Знання» України