Активно використовуючи інтелектуальний потенціал області, Вінницька обласна організація Товариства «Знання» України (ВООТ «Знання» України) веде значну роботу, спрямовану на формування громадянського суспільства, одним із актуальних напрямків якого є патріотичне, зокрема військово-патріотичне виховання, що здійснюємо у формі лекцій, бесід, походів місцями бойової слави, зустрічей із ветеранами війни та військової служби, воїнами АТО.

Вже стало традицією на початку року розробляти Програму розвитку просвітницької діяльності організації, спрямованої на вшанування української історії, впровадження національної ідеї, виховання почуття патріотизму та національної гідності у населення області.

Згідно з Програмою проводилась інформаційно-просвітницька робота, а саме: «круглі столи», тематичні зустрічі, цикли лекцій, лекції-екскурсії у військових частинах (в/ч), навчальних закладах різних рівнів акредитації, дитячих оздоровчих таборах відпочинку.

Уже не перший рік співпрацюємо з командуванням в/ч у м. Вінниці, щорічно складається план спільних заходів військово-патріотичного виховання та культурно-просвітницької роботи серед військовослужбовців. Цього року приходилось коректувати, враховуючи ситуацію в країні. Для підняття бойового духу солдатів організовували різнопланові зустрічі з поетами, письменни-ками, публіцистами Вінниччини.

Так, за участю офіцерів і солдатів були проведені «круглі столи»:

  • в січні 2014 р. - «Крути – одна з героїчних сторінок нашої держави»;
  • в травні 2014 р. – «Участь України в процесі європейської інтеграції» (до Дня Європи);
  • в серпні 2014 р. – «Державні символи України» (до Дня незалежності).

Крім «круглих столів», щомісячно перед солдатами і офіцерським складом в/ч виступали кращі лектори ВООТ «Знання» України.

ВООТ «Знання» має багаторічний плідний досвід тісної співпраці з громадською організа-цією «Асоціація музеїв Вінниччини».

Зокрема, тільки за останні два роки було проведено цілий ряд спільних заходів:

  • у січні 2013 р. з нагоди відзначення битви під Крутами та Дня Соборності України організували конференцію у Гніванській загальноосвітній школі № 1 на тему: «Героїчний чин нації»;
  • в лютому 2013 р. здійснили виїзд автомузею з пересувними виставками «Видатні особистості Вінниччини» та «Визначні пам'ятки Вінниччини» в Тульчинську школу-інтернат.

Впродовж червня-серпня з нагоди святкування Дня незалежності України були розроблені та експонувалися пересувні тематичні виставки:

  • «Державотворчі традиції на Вінниччині»;
  • «Грушевський і Вінниччина»;
  • «Визначні пам'ятки Вінниччини»;
  • «Незалежність України: вчора, сьогодні, завтра»;
  • «Подільський костюм».

Відбувались творчі зустрічі в дитячих оздоровчих таборах, санаторіях, школах-інтернатах.

Враховуючи вимоги сьогодення, до Дня незалежності України була зроблена виставка «Герої не вмирають»: про вінничан, які загинули під час виконання бойових дій в зоні АТО. З такою виставкою виступили в одній із шкіл обласного центру, дітям розказали про героїв-земляків, які загинули, про бійців, які поранені і лікуються у Вінницькому госпіталі. Діти слухали уважно, зі сльозами на очах, а потім виступили з ініціативою зібрати кошти і зробити подарунки своїми руками, відвідати поранених бійців у госпіталі. Що й було зроблено, зібрали 2 тисячі гривень, дитячі малюнки і разом з учителькою провідали бійців.

Наша організація здійснює роз'яснення бухгалтерського обліку, податкового, пенсійного, трудового законодавства шляхом проведення щоквартальних постійнодіючих обласних і районних семінарів. Для слухачів семінарів готуються методично-роз'яснювальні матеріали, а також організовуємо в перерві або по закінченню семінару зустрічі з цікавими людьми, поетами, пись-менниками Вінниччини на актуальні теми сьогодення.

Так, під час проведення семінару в 2013 р. була організована зустріч з членом Національної спілки письменників України Валентиною Козак на тему: «Чорнобиль – біль моя», на якій вона презентувала свою книгу «За Україну молюсь».
Черговий семінар за півріччя 2014 р. ми проводили в музеї-садибі М.І.Пирогова, зараз готуємо в обласному краєзнавчому музеї, де запланована екскурсія, виставка-розповідь про «Небес-ну сотню», про бійців Вінницького батальйону, який бере участь у діях АТО.

Правління ВООТ «Знання» вирішило частину зароблених коштів у розмірі 1,5% безпосе-редньо віддавати на лікування пораненим бійцям у Вінницькому госпіталі.

У липні 2013 року нами був розроблений та впроваджений в мережі Інтернет персональний сайт ВООТ «Знання» України - http://znannya.vn.ua/ . На сайті постійно висвітлюються но-вини нашого життя, а саме: дати проведення інформаційних заходів, підсумки їх проведення, фо-тогалерея проведених заходів, дати початку занять на курсах тощо. Також ми підготовили банер, який наочно розповідає про різноманітні форми діяльності організації.

Проведення всіх цих заходів має дуже важливе значення для утвердження національної ідеї, популяризації історії українського народу, виховання почуття патріотизму на традиціях на-ступності поколінь та національної гідності у молоді та серед дорослого населення.

Кулік Л.А.,

голова правління Вінницької обласної організації

Товариства «Знання» України