На прес-конференції, що відбулася 2 березня 2018 року в Укрінформі, оголошено про старт III Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи». Конференцію організували: Укрінформ, Міжнародна ліга «Матері і сестри – молоді України» за сприяння Національної ради жінок України, Міністерства культури України, Київського національного університету Тараса Шевченка, Товариства «Знання» України».

На прес-конференцію прийшли і виступили представники низки громадських організацій України, зокрема члени оргкомітету конкурсу, Національної ради жінок України, Товариства «Знання» України, Міжнародного молодіжного флейшмобу «Global Shevchenko» та ін. У заході взяли участь представники багатьох посольств різних країн, які підтримують конкурс і беруть у ньому участь. Зазначалося, що за два роки існування до конкурсу прилучилися представники 40 країн світу, Шевченко пролунав у перекладах 44 мовами світу, в конкурсі взяли участь 350 учасників. Проект мав три номінації «Наживо», «Відеоформат», «Мій Шевченко». В цьому році додається ще дві нові номінації – «Пам‘ять» і «Поза часом». Зареєструватися для участі в номінаціях можна на сайті проекту до 12 квітня за посиланням: https://goo.gl/forms/fHRcyBZ20V98iEz23, дізнатися про вимоги до конкурсантів на сайті http://shevchenkoup.com.

Голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор Василь Кушерець у своєму виступі наголошував на всесвітньому значенні Тараса Шевченка як пророка і будителя нації, навіть будівничого нашої держави. В цьому переконуємося тоді, коли на сході країни, де йде війна, Шевченко звучить із вуст бійців, всі його смисли торкаються сердець тих, хто боронить нашу країну. Ідеї Шевченка зміцнюють гуманістичну складову. Його твори пронизані рівністю в суспільстві, його ідеї в тому, що всі люди мають бути багатими, нині світ підтримує закладені в його творах смисли, вони звернуті до всього людства. Голова правління повідомив, що 111 конкурс проходитиме в Товаристві «Знання» України.

На прес-конференції виступили професор, мовознавець Іван Ющук, професор, літературознавець Михайло Наєнко, журналіст, правозахисниця Мрідула Гош, голова Азербайджанського культурного центру ім. М. Магомаєва Гурбан Аббасов, віце-президент ГО Африканська рада в Україні» Ісса Діалло Садіо, голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв , Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменистану в Україні Нурберді Аманмурадов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов , художник , учений, діяч культури і мистецтв України Стефан-Арпад Мадяр, актор, режисер кіно і театру Ахтем Сеїтаблаєв та інші.

Про вирішення найближчих організаційних та фінансових питань говорила і звернулася до учасників та меценатів за підтримкою член організаційного комітету конкурсу Тетяна Яровицька.

Модератор прес-конференції, член оргкомітету, письменник, професор Василь Неволов зазначив, що проект-конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» вистражданий, оформлений, народжений громадською діячкою, повним кавалером ордена княгині Ольги, народною артисткою України, Послом Миру Галиною Гілярівною Яблонською.

Більше прочитати і подивитися хід конференції можна на сайті інформаційного агентства Укрінформ за 2 березня 2018 року.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

5.03.2018 р.