images-stories-news-vitryak alaska big-630x630У суворих умовах Аляски почалися випробування оригінальної мобільної надувної вітроелектростанції. Розроблений компанією Altaeros Energies, вітряк BAT (Buoyant Airborne Turbine) приступив до перших 18-місячних випробувань в умовах, наближених до звичайної експлуатації.

Проект BAT вартістю 1,3 мільйона доларів покликаний забезпечити створення технології для стійкого вироблення електроенергії у найрізноманітніших умовах: від повсякденної експлуатації у густонаселених або віддалених куточках планети, до використання у зонах стихійних бід і бойових дій.

Вітряк BAT представляє собою надувну турбіну, виконану з газонепроникної і міцної тканини, наповненої гелієм. Особливістю вітряка-аеростата є дуже низький рівень витоку гелію, завдяки чому аеростат може тривалий час перебувати на висоті до 600 м, забезпечуючи енергією більше десятка будинків. Крім того, передбачена можливість наповнення оболонки BAT воднем. Цей газ вогненебезпечний, але у деяких випадках, наприклад, на далекій півночі, його можна використовувати, тим більше водень можна отримати на місці з води за допомогою електролізу (Дж:„Новини науки і техніки„).