За результатами міжнародного грантового конкурсу Фонд «Монсанто» ухвалив рішення про надання 1,9 млн. гривень на реалізацію двох проектів для сільських громад України: з розвитку малого підприємництва (у Кіровоградській та Черкаській областях) та відновлення криниць (у Хмельницькій та Вінницькій областях). Ці проекти стануть першими в історії Фонду проектами в Україні.

Проект «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», що буде реалізований Ресурсним центром ГУРТ, спрямований на активізацію підприємницького та лідерського потенціалу мешканців 8 сільських громад у Кіровоградській та Черкаській областях. Учасники проекту пройдуть тренінгову програму «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес», розроблену Міжнародною організацією праці. Згодом ті з них, хто розпочне власну справу, отримають підтримку для своїх бізнес-проектів.

Хмельницький регіональний благодійний фонд «Зміцнення громад» отримає кошти на реалізацію проекту «Відновлена криниця – згуртована громада» для вирішення проблем із забезпечення чистою питною водою сільського населення Хмельницької та Вінницької областей. Планується, що місцеві громади за інформаційного та фінансового сприяння фахівців проекту відновлять та побудують для власного використання 18 криниць у Шепетівському, Славутському, Красилівському, Хмільницькому, Калинівському та Козятинському районах.

«Я радий, що Фонд «Монсанто» вперше у своїй історії – з 1964 року – буде фінансувати проекти з розвитку сільських громад в Україні. І тим більше приємно, що відразу два проекти з України стали переможцями міжнародного грантового конкурсу. Проекти, реалізовані за сприяння Фонду, органічно доповнюватимуть намагання компанії «Монсанто Україна» допомагати сільським громадам через програму соціальних інвестицій. Сподіваємося, що і надалі громадські організації України будуть активно брати участь у грантових конкурсах Фонду «Монсанто» з якісними та важливими проектними пропозиціями», – каже керівник відділу з корпоративних питань та зв'язків з громадськістю компанії «Монсанто Україна» Віталій Федьчук.

Організації, що отримають гранти, подали заявки на міжнародний конкурс Фонду «Монсанто» у 2013 році. Фонд «Монсанто» є філантропічним відділенням компанії «Монсанто» та працює заради значного та значимого поліпшення життя людей та зміцнення громад. Як і компанія «Монсанто», що є лідером інноваційного та сталого розвитку сільського господарства, Фонд намагається бути інноваційним лідером філантропії, надаючи допомогу сталому розвитку громад, які цього потребують, в усьому світі.

Фонд фокусується на зміцненні сільських громад за напрямами надання освітньої підтримки та забезпечення критичних потреб громад. Громадські організації можуть отримати гранти (мінімальним розміром у 25 тис. доларів США) від Фонду на реалізацію проектів, що не повинні мати жодного зв'язку з комерційною діяльністю компанії «Монсанто».

(за: www.monsantofund.org/grants/international)