5 червня у Києві відбувся Форум «Ефективність використання точного землеробства в Україні», організований асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» і агенцією «AgriEvent» в рамках XXVI Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2014». Головною метою заходу стало підвищення розуміння українських сільгоспвиробників ефективності використання систем точного землеробства в Україні, а також факторів, які будуть впливати на їх діяльність у наступному.

У роботі форуму взяли участь представники аграрних підприємств і холдингів, виробників сільгосптехніки та засобів захисту рослин зі всієї України. Розглядалися актуальні проблеми точного землеробства, а саме: сучасна техніка як елемент ефективності агровиробництва, цінова політика на послуги елеваторів та хлібоприймальних пунктів в нинішньому сезоні, використання системи точного висіву та внесення добрив, ефективність упровадження точного землеробства на підприємстві, кон'юнктура ринку зернових та олійних в Україні, ціновий прогноз та ін.

«Подальший розвиток сільськогосподарського виробництва стає неможливим без використання високоефективних ресурсозберігаючих технологій точного землеробства. Ці нові технології не лише мінімізують шкоду, яка завдається навколишньому середовищу, але й є досить вигідними з економічної точки зору. Відбувається це за рахунок того, що технології точного землеробства дозволяють збирати, обробляти і використовувати в багато разів більше інформації, ніж це було раніше. Впровадження ресурсозберігаючих технологій у сільському господарстві дозволить галузі вийти на якісно новий рівень виробництва», - прокоментував керівник відділу інформаційно-технологічного сервісу IST AGRO SERVICE Олег Москаленко.