Велелюдно відзначила громадськість України день перепоховання праху Великого Кобзаря в Каневі на Чернечій, тепер Тарасовій горі.

Неспинним потоком із самого ранку 22 травня 2014 року, оголошеного Шевченковим в Україні та світі, до могили Тараса Григоровича з вінками і квітами прямували люди з Канева та прилеглих сіл, з Черкащини, і звідусіль з України. Немало було й іноземних делегацій.

У заході взяло участь багато громадських організацій.

6Делегація Товариства «Знання» України, об'єднання «Сузір'я» та інших громадських організацій на чолі з першим космонавтом України, Героєм України, народним депутатом України, віце-президентом Українського молодіжного аерокосмічного об'єднання «Сузір'я» Леонідом Каденюком, головою правління Товариства «Знання» України, доктором філософських наук, заслуженим діячем науки і техніки України, професором, Президентом Університету сучасних знань Василем Кушерцем у складі ветеранів Товариства та аерокосмічної галузі, лекторів-шевченкознавців, відомих письменників, діячів культури, викладачів і студентів Університету сучасних знань, учнів і студентів-переможців шевченківських конкурсів, хору «Чумаки» Товариства «Знання» поклала вінок і квіти на могилу поета. Хор у повному складі виконав «Заповіт» Тараса Шевченка.

10

Учасники заходу ознайомилися з матеріалами Музею-заповідника Т. Г. Шевченка на Тарасовій горі, хор «Чумаки» неодноразово виконував пісні на слова Тараса Шевченка, кілька пісень присвятив переможцям художнього конкурсу, присвяченого 200-літтю від дня народження Т.Г. Шевченка з усіх регіонів України, дипломи яким вручив міністр культури України Эвген Нищук.Космонавт України Леонід Каденюк, виступаючи на мітингу, який відкрив голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, розповів 

12

про те, що «Кобзар» Тараса Шевченка побував з ним на космічній орбіті разом із портретом Т.Г. Шевченка, Прапором України і Гімном України й облетів Землю 251 раз. Цю реліквію він передав Національному музею Тараса Григоровича Шевченка.

Під час заходу демонструвалася приватна колекція творів Тараса Шевченка, пам'ятних знаків, значків, бюстів, скульптур заступника голови Федерації профспілок України Євгена Драп'ятого.

Активісти київського Євромайдану демонстрували портрет Тараса Шевченка, який одноголосно був обраний Духовним гетьманом Майдану.

Письменник, заслужений журналіст України, учений секретар Товариства «Знання» Василь Василашко подарував Національному музею на Тарасовій горі свою книгу «Шевченко – мій».

Із новими віршами про Шевченка на мітингу виступали поети з Черкаської, Волинської, Луганської та інших областей України, народні депутати усіх рівнів, підприємці, прості громадяни.

Петро Швець

На фото: світлини, зроблені 22 травня 2014 року