Президент України Петро Порошенко 9 листопада 2016 року підписав Указ «Про призначення державних стипендій видатним діячам науки» (№496/2016).

270 юних науковців з усієї України одержали грошові відзнаки – стипендії Президента України за наукову діяльність.

Такі нагороди вручаються в Україні з 2006 року. Всього їх вже удостоїлися майже три тисячі школярів і студентів. Виплачуються вони за рахунок коштів державного бюджету через Малу академію наук України. Розмір стипендії 1243 гривні на місяць.

Науковці Черкаського державного технологічного університету провели адаптацію дизельних двигунів для використання біопалива - продукту переробки ріпакової олії, яку виробляють хіміки цього навчального закладу. Перевага біо-палива в тому, що воно безпечне для довкілля.

Харківські астрономи створили унікальний каталог Чумацького шляху, що покликаний відпости на актуальні питання космосу.

"За допомогою нового каталогу нарешті стане відома правда про рух зірок в нашій галактиці", - повідомляє сайт УНІАН.

Британські вчені стверджують, що таргани важливі для екосистеми нашої планети.

Вони провели ряд експериментів, в ході яких встановили, що таргани приносять користь природі і є її незамінною складовою.

Харчуючись біологічними організмами, роботи отримують з них необхідну для роботи енергію.

Дослідники з Великобританії створили робота, який поїдає живі організми і отримує з них необхідну для роботи енергію, – передає tehnot.

Так назвали винахід французького, американського та нідерландського вчених Жан-П’єра Соваджа, Фрейзера Штоддарта і Бернарда Феринга за проектування і синтез молекулярних машин, яким нещодавно присуджено Нобелівську премію з хімії.

Археологи зняли мармурову плиту, що накривала похоронне ложе Христа в Гробі Господньому, що була встановлена у 1555 році і до теперішнього моменту не піднімалася, Похоронне Ложе Христа розташоване у каплиці з жовто-рожевого мармуру. 1009 року гробниця була зруйнована, що стало однією з причин початку Хрестових походів.

Микола Голоняк – фізик, винахідник, професор Іллінойського університету, член Національної та Національної Інженерної академій США, його називають «батьком» сучасних світодіодів за винахід першого напівпровідникового світодіода видимого світла. Він вніс також вирішальний внесок у створення кремнієвих ключів і керованих кремнієвих випрамлювачів (тиристорів), за неоціненний внесок у розвиток енергозберігаючих технологій став у квітні 2003 року першим лауреатом Міжнароднорї енергетичної премії «Глобальна енергія».