Представники Королівського технологічного інституту у Стокгольмі презентували новий "вид" деревини – він повністю прозорий.

nov10Для експериментів шведські науковці використовували бальсове дерево. У ході дослідів з деревини намагалися вивести лігнін – органічну речовину, яка разом з целюлозою становить її основу і відповідає за міцність та колір.

Замість лігніну у "пори" дерева вживляли акрил, щоб зберегти структуру і зробити його прозорим. Акрил для цієї мети підійшов ідеально – він не є біорозкладним і чудово поглинає тепло.

Для нової прозорої деревини уже знайшли призначення: планують використовувати як екологічно чистий матеріал для енергоефективних будинків і замінити таким чином пластикові чи скляні вікна на повністю дерев'яні.

Очевидною перевагою матеріалу є те, що він багатофункціональний, добре пропускає світло і зберігає тепло. «100 грамів прозорого дерева може поглинути до 8 тисяч джоулів тепла. Це дорівнює кількості тепла, яке одноватна лампа виробляє за дві години», зауважила одна із авторок розробки Селін Монтанарі.

У звичайному стані нова деревина є напівпрозорою, а повністю прозорою стає при нагріванні. Таким чином, упродовж світлового дня матеріал буде накопичувати сонячну енергію, а потім, охолоджуючись увечері, буде її віддавати (за The Guardian, 28.05.2019).