6 жовтня в лекторії «Трибуна українознавця» Товариства «Знання» України завідувач відділом археології кам’яної доби Інституту археології Національної академії наук України, доктор історичних наук Леонід Залізняк ознайомив слухачів із новими археологічними дослідженнями походження людини. 

Цікавою була його розповідь про розселення первісної людини в різних територіях землі - від Африки до Північного льодовитого океану, від Карпатських гір до Кавказу.

В результаті пересування людей, причинами яких ставали різні природні явища, катастрофи, потепління та похолодання, формувалися різні народності.

Завдяки найновішим генним дослідженням нині вдається прослідкувати різноманітні контакти різних груп первісних людей, освоєння ними нових територій, періоди розквіту та занепаду, а то й абсолютне зникнення.

Лектор детально розповів про формування людини в процесі тривалої упродовж багатьох тисячоліть еволюції від невмілої до такої, яка навчилася використовувати різноманітні пристосування, а згодом їх і виробляти.

Леонід Залізняк конкретно й аргументовано відповів на численні запитання слухачів.

Прес-служба Товариства «Знання» України

7.10.2015 р.