Каліфорнійська компанія View розробила «розумне» скло View Dynamic Glass, яке вміє автоматично затемнятися залежно від погодних умов, часу доби чи просто людських потреб. Так, у спекотний сонячний день скло зменшує пропускання світла до мінімуму, що дозволяє економити на роботі кондиціонерів, а ввечері – навпаки, збільшує світловий потік до максимуму, аби знизити витрати на освітлення. Теоретичні розрахунки показали, що така технологія зменшує енерговитрати на 20-25%. Найбільш актуальною вона є для великих корпорацій, які займають офісні центри з великою площею скління. Скло View Dynamic Glass використовує електрохромну методику. Прозорість матеріалу змінюється при подачі напруги, що дозволяє регулювати кількість вхідного світла і тепла. Залежно від потреб можна домогтися інтенсивного тонування або задовольнятися ледь помітним затінюванням.

skloПри виробництві View Dynamic Glass на лист скла наносяться два шари керамічного метал-оксиду, після чого накладається ще одна прозора скляна панель. Розміри виробу можуть досягати 1,5×3 метри. Електричні сигнали для затемнення можуть подаватися автоматично від різних датчиків, скажімо, сенсорів освітленості і температури. Управляти роботою системи можна і вручну – за допомогою настінного регулятора або бездротового зв'язку зі смартфона, планшета або ПК.

Наразі ведуться роботи по підвищенню ефективності «розумного» скла, а також здешевлення і оптимізації його виробництва. Передбачається, що застосування такого скла у віконних конструкціях дозволить не тільки скоротити витрату енергії на освітлення і створення мікроклімату, але й забезпечить більш комфортні умови проживання і трудової діяльності.

Віктор Хільчук, хлопець, якого цікавить усе інноваційне, високотехнологічне, а також захоплююче та незвідане.

Дерело:. 06.03.2014, Технології