12345678985522

13 жовтня 2023 року в Товаристві «Знання» України відбулися заходи пам’яті Клима Івановича Чурюмова – відомого українського астронома, дитячого письменника, першовідкривача комети Чурюмова-Герасименка, який пішов від нас 14 жовтня 2016 року у вічність.

День почався з вистави дитячого колективу «Теларія»: «Війна. Діти» (керівник Катерина Заморська).

Аудиторія була захоплена виставою дитячого колективу, яка підняла емоції та почуття присутніх до вищих людських вимірів. А діти були захоплені планетарієм Товариства «Знання» України, керівником якого, у свій час був академік К.І. Чурюмов.

Саме на комету «Чурюмова-Герасименка був запущений Європейським космічним агентством 2 березня 2004 року космічний апарат «Розетта». Мета польоту – не лише дослідження комети, а й вивчення можливості та практики збиванню із траєкторії астероїдів, які загрожують нашій планеті.

Продовження цієї практики було повторено у вересні 2022 року. Зокрема, здійснено зіткнення космічного апарата HASA DART із астероїдом Діморфос, щоб перевірити чи можливо збити його з існуючої траєкторії. Результати виявилися багатообіцяючими. Цим вдалося встановити, що людство може успішно відхилити астероїд з його курсу без проведення тривалої розвідувальної місії, та що, як мінімум сто років нашій планеті нічого з космосу не загрожує.

Василь КУШЕРЕЦЬ

Голова правління Товариства «Знання» України,

член-кореспондент НАПН України

Щойно ми відвідали "новонародженого" Тараса Шевченка, символа української державності, української нації, національної єдності і спротиву загарбникам, символа поступу до внутрішньої свободи, чесності, правди, самовираження, символа, що надихає жити, боротися, кохати, Генія, як вічну святиню, як уособлення найвищого розуму та непізнаного духу, як невмирущу душу і пам'ять української нації! Вклонились Пророку Президент НАПН України, академік НАНУ, президент Товариства "Знання України" Василь Кремінь, голова правління Товариства, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор Василь Кушерець і я, як очільник столичної організації Товариства. Збереглось дивовижне відчуття святості і святковості, попри лютування ворога і тривожність! Слава Україні, у якої є нескорений Тарас Шевченко...

изображение viber 2023 03 09 11 24 51 737

9 місяців ми боремося та не збавляємо обертів. Кожен на своєму місці робить все можливе та неможливе заради Перемоги 🇺🇦.
Національна поліція України продовжує цілодобово вартувати правопорядок та безпеку громадян. За 9 місяців повномасштабної війни підрозділи поліції:
Отримали та опрацювали понад 6 млн. звернень від громадян

558 1

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції та Революції Гідності з незабутньою Небесною Сотнею…

Гідність, Свобода, Честь, Право, Достоїнство, самоповагу Людини, Патріотизм, усвідомлення своєї суспільної Значущості, Високі мрії, Думки… тощо – наші найбільші святості.
Скільки життів та жертв віддали наші громадяни за їх торжество! Скільки сили було віддано і віддається насупроти рашистської навали та пропаганди новітньої диявоцивілізації!
Разом з дружними країнами, які допомагають нам захищати увесь цивільний світ, опираючись на непереборну силу українського духу з його природною мудрістю та звитягою, наш Народ неодмінно пошле катівників за відомим російським кораблем. А тих, котрі підтримують всі путінські «хотєлки» та «смотрящії», які відверто демонструють свою фількіну втіху за кожне вдертя гаспидів, чи то з повітря, чи то з поверхні землі, - обов’язково отримають законну репарацію.

Перемога над орками буде за нами! І станеться це через нас. Світ вкотре очищатиметься від погані, злоби, ненависті та різних «паршивих гнид»…

Суспільства стануть наближатися до оптимальних та зразкових завдяки удосконаленням їхніх базових структур на основі праведності та справедливості.

Світ збагатиться людинократією. І в ці дні ми будемо святкувати Всесвітній День Гідності та Свободи!

Василь КУШЕРЕЦЬ

Відомий український літератор та викладач коледжу "Університету сучасних знань" офіцер запасу й боєць територіальної оборони Ірпеня Сергій Мартинюк із позивним «Письменник» став лауреатом Всеукраїнської премії «Літературний Парнас». Премія, заснована редколегією газети «Літературна Україна» у 2020 році, присуджується «за визначний внесок у літературу, книговидання і культуру читання».

vypusk22

У нашому коледжі відбулось важливе та довгоочікуване свято - випускний. Хоча в країні йде війна, ми не змогли залишити без урочистостей наших випускників. Студенти старанно навчались та сумлінно йшли до своєї мети - стати дипломованими спеціалістами.

Завершила минулий тиждень Товариства «ЗНАННЯ» України робоча нарада у голови правління професора Василя КУШЕРЦЯ щодо співпраці з реалізації перспективних пропозицій по проекту «ЗОНД».

В ході зацікавленої конструктивної розмови з представником ЗСУ, керівником робочої групи Андрієм БІЛИКОМ та учасниками проекту Євгеном КОВАЛЕНКОМ і Олексієм КИРИЧЕНКОМ, зважаючи на актуальність і державну важливість обговорюваного питання, особливо в час війни, досягнуто домовленість провести в конференц-залі Товариства засідання «круглого столу», на якому докладно висвітлити коло питань, які пропонує вирішити зазначений проект. Заплановано також в другій половині року запропонувати слухачам Товариства прослухати цикл лекцій провідних учених, які поглиблять інформацію про наукову цінність і важливість даної акції. В нараді взяв участь в обговоренні порушених питань голова правління столичної організації Товариства професор Василь НЕВОЛОВ.

IMG 20220527 115735web

Для дружного колективу Товариства «Знання» України навіть в ці непрості для країни дні День вишиванки став святом української ідентичності, що покликане зберігати національні традиції і культуру саме через вишиванку – символ незламності, пронесений через віки.

Як дивно і мальовниче переплелись ці візерунки на наших ошатних вишиванках – Інни Лєбєдєвої і Надії Пашнєвої та її сина Колі, у Людмили Пупкової (Мельник), керівника Товариства Василя Кушерця і очільника столичних знаннівців Василя Неволова, у Володимира Марашкіна. «Ми хотіли б всю Україну одягнути у вишиванку та пригорнути її до серця» - ніби хотіли сказати вони. І нехай завжди з нами буде і наша вишиванка, і наша Україна! Зі святом тебе, країно!

изображение viber 2022 05 19 13 15 57 873

изображение viber 2022 05 19 13 16 18 641

изображение viber 2022 05 19 13 16 10 020

Сьогодні, 6-го травня, 2022 року Всеукраїнська громадська організація Товариство «Знання» України відзначає тридцятиріччя Центру «Українознавство» Товариства «Знання» України.

Основне завдання центру – сприяння побудові звитяжної, незалежної, суверенної, демократичної Української держави.
Очолив центр відомий вчений, письменник, мислитель, професор П.П. Кононенко, який був призначеним в грудні 2022 року керівником Інституту українознавства Міністерства освіти і науки України.

skovorodawebНині, 22/02/22, здавалося дуже швидко пройшла в Товаристві "Знання" України в онлайн-режимі 3-годинна блискуча конференція "Рік Григорія Сковороди", присвячена 300-річчю Г.Сковороди,підготовлена Галиною Сагач, академі-ком 4 Міжнародних академій, доктором педагогічних і філософ-ських наук, доктором теології, княгинею риторики, професором Одеської академії неперервної освіти, відзначеною Міжнародною премією ім. Г. Сковороди і медаллю НАПН України "Григорій Сковорода", проректором Всеукраїнського народного університету українознавства ім. Г.Сковороди, за чиїм дорученням і проханням з грунтовною доповіддю про діяльність Херсонської філії Всеукраїнського народного університету українознавства ім. Г.Сковороди виступила голова цієї філії, кандидат педагогічних наук Тетяна Кузьміч.