Президія правління Товариства «Знання» України, що відбулося 26 жовтня 2017 року, ухвалила рішення про забезпечення передплатними виданнями і книгами громадських осередків Товариства «Знання» України звільнених районів Донецької і Луганської областей України – за доповіддю голови правління Товариства, член-кореспондента НАПН України В.І Кушерця.

Постановою передбачено передплату за рахунок Товариства для осередків Товариства, які працюють на громадських засадах, і закладів культури звільнених районів зони АТО періодичних видань, заснованих Товариством та передачу книг патріотичного спрямування для учасників Фестивалю імені Героя Небесної сотні Івана Пантелеєва, проведення якого заплановано в листопаді.

У Товаристві «Знання» України відбулася зустріч із начальником відділення психологічної реабілітації Київського військового госпіталю Тетяною Таран, сестрою Симеоною, яка є капеланом-психологом військової частини в смт. Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області, бійцем АТО Володимиром Дзюбою.

Від імені правління Товариства "Знання" України голова правління, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець, учений секретар правління Товариства, заслужений журналіст України Василь Василашко в рамках Програми "Соціальних активностей" на основі Національного госпіталю в м.Києві, начальником якого є генерал-полковник, кандидат медичних наук Анатолій Казмірчук, відвідали учасника АТО, кавалера ордена України «За військову доблесть» Євгена Редька, який лікується у трамвідділенні госпіталю і привітали його з одруженням.

Продовжуючи шефську науково-просвітницьку і культурно-освітню діяльність в зоні АТО, правління Товариства "Знання" України передало 26 листопада ц. р. кілька сотень книг, випущених видавництвом "Знання України", - у Краматорськ керівнику активістів Товариства у цім місті Ірині Сидоренко, яка нині успішно провела Другий фестиваль мистецтв пам'яті Героя Небесної Сотні, Героя України Івана Пантєлєєва - для воїнів АТО і громадськості міста.

Це збірка віршів, що видана за сприяння Краматорської міської організації Товариства "Знання" України.

18.03.2016 р. в Укрінформі Товариство "Знання" України провело прес-конференцію про розгортання науково-просвітницького і культурного шефства діячами культури над зоною АТО за підтримки Мінкультури України і сприяння Товариства.

Вів прес-конференцію в Укрінформі президент Товариства "Знання", академік НАНУ і НАПН України Василь Кремень.

Після недавньої презентації у Київському планетарії Товариства «Знання» України «Рушника Національної Єдності» з вишиванням нового рушника Великому Тарасу «Обніміться ж, брати мої» відбулася така ж презентація у Житомирському військовому госпіталі. Її 14.04.15 провели Товариство «Знання» України, Благодійний фонд «Український рушник», Університет сучасних знань (УСЗ) за участю воїнів АТО, ректора УСЗ професора Ю.А. Ведєрнікова, голови Ради Житомирської обласної організації Товариства, заслуженого юриста України А.Б. Войтенка.

Вів зустріч голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, доктор філософських наук, професор заслужений діяч науки і техніки України В.І. Кушерець. Він висвітлив значення культурно-мистецької та суспільно-політичної Всеукраїнської акції «Рушник Національної Єдності», програму дій «Шевченко єднає націю» та представив учасників зустрічі, подарував госпіталю унікальний сувенір – точну копію у мініатюрі комети Чурюмова-Герасименко, до якої ракетою за програмою Чурюмова-Герасименко було доставлено дослідницький зонд з планети Земля.

Товариство «Знання» України постійно опікується воїнами АТО. В бібліотеки, госпіталі, школи і навіть в окопи в зоні АТО передано сотні книг художньої і навчальної літератури. Проведено благодійний концерт, кошти від якого пішли на ліки воїнам АТО. Готується зустріч з презентацією освяченої копії Рушника Національної Єдності у військовому госпіталі в м. Житомир, де лікуються воїни АТО.