Кремень Василь Григорович: "День Соборності України. Важко назвати сьогодні більш значиме свято для українців. За своєю родовою сутністю. Адже трагедія українства не тільки в тому, що століттями ми не мали повноцінної держави, а й в тому, що українці були буквально розірвані між різними державами. І безумовно, це позначилось на певних традиціях, звичаях і зовнішньополітичних орієнтаціях населення. Вороги українства (як зовнішні, так і внутрішні) намагаються спекулювати на цих відмінностях, перебільшити їх, абсолютизувати з тим, щоб підірвати національну єдність і зліквідувати сучасну Українську державу. Свідоме українство повинно враховувати ці відмінності, але бачити їх несуттєвість і повсякденно та наполегливо зміцнювати національну єдність і національну ідентичність. В іншому випадку - загроза втрати державності і чергове поневолення. Пам‘ятаймо і діймо !"

brovary12.11.В.І.Кушерець,очільник Товариства "Знання",виступив на вшануванні пам"яті жертв духовенства УРСР, осудив сталінізм,дарував книги про рух за Волю, національне відродження, захист від агресії РФ: В.Кремень.Шлях до себе -шлях до людей.В.Кушерець: Україна: Голгофа ХХ століття; Україна -понад усе; Тарас Шевченко -на всі часи; Біблія і сучасна наука; про силу знань...; В.Василашко: У пеклі голодоморів; Заговори, щоб я тебе побачив; Казка-байка: чесний Лис.Книги В.Неволова, В.Мартинюка, Т.Майданович...

brovary2

Херсону потрібен сучасний планетарій як важливий елемент освітньої та культурної інфраструктури - такий меседж сьогоднішньої зустрічі з міським головою Херсона Ігорем Колихаєвим.

Зробити цей освітньо-науковий заклад дійсно цікавим для відвідувачів усіх вікових категорій, привабливим ззовні та усередині висловили бажання представники власника будівлі планетарію - товариства «Знання» України. Голова правління товариства, член-кореспондент НАПН України Василь Кушерець, заступник голови правління товариства Анатолій Мороз презентували Ігорю Колихаєву, секретарю міської ради Галині Луговій, виконуючому обов'язків заступника міського голови Сергію Циганку свою концепцію майбутнього розвитку установи, спираючись на досвід київського планетарію, який успішно працює та став однією з улюблених локацій для містян та гостей столиці.

lectureВасилашко В.Ф.: «На вище зазначену тему у Товаристві «Знання» України відбулася з відеопоказом на Сайті Товариства цікава зустріч з Ігорем Шпиркою, громадським діячем, керівником «Дніпропетровського ощинного фонду» і громадського об»єднання» «Дніпровські пороги». Він розповів про науково-практичні ініціативи і науково-просвітницьку діяльність фонду та об»єднання, їх внесок у виробництво хліба в Україні, про сучасне значення вирощення зернових культур, про творчі і бізнесові зв»язки із зарубіжними колегами на Сході і Заході.

Черговий крок Громадської ради з питань мінеральних ресурсів України для провадження розробки корисних копалин та випуску цінних паперів підприємств геологічної, гірничодобувної та гірничопереробної галузей створено ІННОВАЦІЙНО-ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ МІНЕРАЛЬНИХ РЕСУРСІВ.

У день 35-річчя Чорнобильської аварії, пригадався час, коли не було ще пандемії і свіжіші ще були враження від Катастрофи, пригадалося відзначення 25-річчя Чорнобильської аварії за участю ветеранів – учасників ліквідації її жахливих наслідків, висвітлення завданої історичної трагедії в Україні, зараження земель, що дорівнюють території окремих держав, великого економічного, екологічного лиха, позбавлення жител, малих вітчиз, здоров’я та й життя тисяч українців, жителів Чорнобильської зони. Пропонуємо увазі громадян матеріали про легкоатлетичні пробіги пам’яті місцями Чорнобильської аварії, працівників і активістів Товариства «Знання» України, які проводило правління Товариства і Університет сучасних знань на чолі з головою правління Товариства, президентом Університету сучасних знань, членом-кореспондентом НАПН України, доктором філософських наук, професором Василем Кушерцем.

18 лютого 2021 року у Президії НАПН України підписано Меморандум про співпрацю між Національною академією педагогічних наук України та Уповноваженим із захисту державної мови. Меморандум підписали Президент НАПН України Василь Кремень і Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль Сторін із захисту української мови як державної та створення умов для подальшого її утвердження та розвитку як державної мови, а також забезпечення і захисту мовних потреб громадян України.

18.12.2020. "Україна молода".Учений, який випередив час: до 100-річчя Миколи Руденка. Микола Руденко.19 грудня відзначатимемо 100 років із дня народження Миколи Руденка.Відомий український мислитель, письменник, філософ, економіст, космолог, інтелектуал, гуманіст, правозахисник і просвітник, роботи якого набувають особливої національної і загальнолюдської значущості в непевні часи викликів і небезпек, оскільки вони визначають, у якому напрямі розвиватиметься життя, які пріоритети і цінності стануть визначальними для людини і суспільства.Це стосується також пріоритетів розвитку науки і просвітництва.Визначальною особливістю є новаторські наукові праці Миколи Руденка, які органічно поєднують глибоку світоглядність з науковою фундаментальністю економічних, філософських та космологічних праць.

https://umoloda.kyiv.ua/number/3676/188/152884/

21.09.2020 в конференц-залі Товариства «ЗНАННЯ» України відбулась подія, наслідками якої зможуть стати гарні спільні справи для розвою України: урочисто підписано МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОПОРОЗУМІННЯ І СПІВВПРАЦЮ між Всеукраїнською громадською організацією ТОВАРИСТВО «ЗНАННЯ» УКРАЇНИ і громадською організацією «ГРОМАДСЬКА РАДА З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ». Меморандум підписали – від Товариства «ЗНАННЯ» голова правління, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор Василь КУШЕРЕЦЬ та голова Громадської Ради Володимир БУЛЬБА.

kramatorskОт і вечір. Дякую тим, хто був сьогодні поруч! Ми гарненько попрацювали в новому нашому Вулику, гарно й поспілкувались. Четверо - з Старого міста, двоє - з Соцміста, зокрема, Люда Б. нову і туди, і назад з рюкзачком пішки. 5 Км/год ходить в свої "шашнадцять", а вам слабо? 

Вже відновили бібліотечку патріотичної україномовної літератури, зокрема, періодичної, закінчили нашу інсталяцію з світлинами загиблих мешканців Донеччини. Раніш робили її тільки на виїзді, а тут вирішили: нехай будуть "ЗАВЖДИ З НАМИ". Ну, і перші сіточки вже сплелись. Руки скучили за роботою. Короновірус співпав з пошуком нового приміщення і трохи вибив нас з обойми.

Світло знань - областей. Зі сторінки у Фейсбуці очільниці Запорізької обласної організації Товариства "Знання" України Ніни Забави. Лекція Олександра Притули. Про успіх і людяність. Так, і в час панування пандемії українці тут думають про успіх і людяність. На Хортиці вивчають досвід запорожців. Хортиця зміцнюється знаннями. Дай Боже успіху! Василь Василашко, учений секретар Товариства "Знання" України.

На Вінничині і в час пандемії товариство "Знання" діє. Коронавірус мусить скидати корону перед знанням. Ось повідомлення зі сторінки у Фейсбуці Людмили Кулік, очільниці обласної організації Товариства. Провели змістовний квартальний семінар бухгалтерів. Молодці! Вітаємо. Бажаємо нових досягнень! Василь Василашко, учений секретар Товариства "Знання" України. 11 липня 2020 року.

22 червня 2018 року в Зоряному залі Київського планетарію відбувся УІІІ з'їзд Товариства "Знання" України.

Спочатку славетний хор "Чумаки" (диригент Сергій Лакиза) виконав Гімн України.

Про роботу між з'їздами змістовну і цікаву звітну доповідь прочитав президент Товариства, академік НАН України і НАПН України В.Г. Кремень. З доповіддю про проект нового Статуту Товариства, завдання Товариства як неприбуткової громадської організації на новий період виступив віце-президент Товариства, голова правління, член-кореспондент НАПНУ В.І.Кушерець.

35963501 838294093029916 509597788066021376 n

vinokДякую шановному Ігорю Курусу за прилучення до вшанування пам"яті Івана Франка до 104 роковини відходу генія в засвіти.

Небезпечний вірус, дощ не сприяли масовості, але я радий, що бачив і чув внука Каменяра Роланда Франка, слухав пісню на вірш поета Марії Бурмаки, читання його віршів Наталією Осьмак, зустрівся з Михайлом Цимбалюком і Володимиром Гонським, молодими красунями і красенями, шанувальниками класика української літератури. Радий, що представляв Товариство "Знання", НСПУ і "Просвіту", як знаннівець, поет і просвітянин, квітами вшанував генія, прочитав вірша, присвяченого Івану Франку.