Книгу «Завжди сучасний: Тарас Шевченко в просторі та часі», присвячену 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря, написав доктор філософських наук, професор, голова правління Товариства «Знання» України Василь Кушерець. За його словами, він працював над нею впродовж двох років.

Автор зумів подивитися на Шевченка, дослідити його життя і творчість багатопланово - з погляду історії, філософії, народознавства, освіти, науки, етнології.

Також у книзі Василя Кушерця досліджується християнська тематика Шевченкових творів. Він зауважив, що свого часу з великим інтересом, але й деяким сумнівом поставився до твердження визначного політичного, громадського і церковного діяча, митрополита Івана Огієнка про те, що третина творів Тараса Шевченка безпосередньо пов'язана зі священним писанням. У книзі Василя Кушерця це теж переконливо підтверджується.

Автор у своїй книзі зображує Шевченка не тільки як національну постать, а ще як уселюдську, що в кожному з нас всередині є свій Тарас Шевченко.

«Завжди сучасний» - це дослідження і сучасне осмислення життя і творчості видатного Кобзаря. Василь Кушерець віднайшов у Шевченка нові грані таланту - поета-пророка, розкрив багато філософських смислів, які не втратили актуальності й через століття. Детально обрунтовуючи свої висновки, автор переконливо й уміло поєднує Шевченкове пророцтво з нинішнім станом українського суспільства, сучасними його проблемами. Він стверджує, що Шевченко - серед нас, у думках і серцях кожного українця, що його смисли життя поза часовим і просторовими вимірами.

Гравюри, які були виконані Миколою Стратілатом, гармонійно ї чітко поєднуються із текстом. А м'яка обкладинка, яка є фрагментом картини Олега Шупляка є доказом того, що Шевченко і справді існує в просторі та часі і в кожній людині.

Його книга має бути доступна широкому колу читачів і, насамперед, школярам та студентам. Тисяча примірників - її нинішній наклад, це надзвичайно мало для науково-популярного видання.

Студент III – курсу

Спеціальності «Видавнича справа та редагування»

Домашенко Олексій

2015-05-07