ПЛАН організаційних, культурно-просвітницьких і культурно-освітніх заходів на перше півріччя 2022 р.

Найсвіжіші новини:

30 вересня, у середу, о 15 годині в конференц-зал Товариства "Знання" України відбудеться творча зустріч студентів УСЗ з молодими київськими художниками і бесіда мистецтвознавця та журналіста Людмили Дмитрівни Черватюк про захист культурної спадщини столиці України.

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ

Презентація видання Тараса МАРУСИКА «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну»,
21.02.2022, 14.00
Конференц-зал УСЗ (ауд.313)

Запрошені:
Тарас Марусик

Микола Тимошик, професор Київського національного університету культури і мистецтв, д.ф.н.

Ігор Сліденко, суддя Конституційного суду України, д.ю.н., доцент

Алла Ярова, доцент кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, к. ф. н.

Мовне питання в незалежній Україні від самого початку було нагальною потребою, великою цінністю державної політики, яка набула державного статусу в останні роки існування СРСР. За 30 років Україна пройшла тернистий шлях від ухвалення закону «Про мови в Українській РСР», відповідно до якого українська мова стала єдиною державною, до ухвалення першого закону про українську мову – «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

В книжці зібрані статті й есеї автора з його гострим, аргументованим і чесним поглядом на мовну політику за останні 10 років. Своїм професійним вивченням і прогнозуванням мовної ситуації автор здобув авторитет кваліфікованого експерта і був одним із доповідачів на слуханнях в Конституційному суді України з мовного питання.

Головує: голова правління Товариства «ЗНАННЯ» України, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор Василь КУШЕРЕЦЬ