17 вересня 1984 року народився творець української школи ветеринарних анатомів Трохим Цимбал.
В 1966 році Трохим Іванович захищає докторську дисертацію, яку провідні вчені назвуть великою главою в ендикринологічній науці, а розробки Трохима Цимбала настільки вивереними, що вони ніколи не втратять свого значення.
Професор Магда писав про Цимбала: «Це була людина неймовірної, ортодоксальної чесності, кристальна людина...». А професор Логвинов оцінював вченого так: «Професор Трохим Григорович Цимбал був одним із провідних анатомів колишнього СРСР, який володів глибоким аналітичним мисленням, загальнобіологічним мисленням, здатним інтегрувати нові наукові знання з потребами загальнобіологічних і клінічних дисциплін. Він був великим ученим, педагогом-наставником і справедливо вважався одним із творців класичної школи ветеринарних анатомів і пролонгованих блискучих учителів-вихователів».
При всьому цьому Трохим Григорович був чудовим педагогом. Він створив і втілив систему викладання анатомії – конкретну, послідовну, з поділом на основне і другорядне. Прикладом слугувало саме його життя: всі операції і розтини Трохим Григорович робив особисто, цілодобово спостерігав за станом прооперованих тварин. Розроблена ним система організації самостійної роботи студентів з натуральними анатомічними препаратами забезапечувала здобуття такої суми навичок самостійної праці, якої вистачало на все професійне життя.
Помер Трохим Григорович Цимбал 7 квітня 1985 року.
Шендеровський Василь Андрійович,
доктор фізико-математичних наук,
професор, віце-президент
Українського фізичного товариства
та дійсний член Наукового товариства Шевченка;
Кушерець Василь Іванович,
доктор філософських наук,
професор, заслужений діяч науки
і техніки України,
голова правління Товариства «Знання» України