3 грудня 1877 року народився творець географічної науки в Україні, визначний український географ і картограф, засновник і директор Українського науково-дослідного інституту географії і картографії, вчений, який заклав фундамент географічної науки в Україні, розробив українську географічну термінологію Степан Рудницький.
Рудницький перший створив українську національну географію усіх українських земель. Він був піонером у створенні загального курсу «Географії України». Ця книга кілька разів перевидавалася і вийшла у перекладі багатьма мовами світу.
У Празі Рудницький опублікував ще одну ґрунтовну двотомну монографію – «Основи морфології і геології Підкарпатської Руси та Закарпаття взагалі». Аналізуючи ці праці, можна по праву вважати Степана Рудницького основоположником української політичної географії, а також української національної картографії. Це йому належить серія перших настінних карт України.
21 березня 1933 року його було заарештовано, «як члена контрреволюційної організації, що займався шкідництвом та шпіонажем». Він був розстріляний 3 листопада 1937 року, на відзначення 20-х роковин Жовтневої революції.
Шендеровський Василь Андрійович,
доктор фізико-математичних наук,
професор, віце-президент
Українського фізичного товариства
та дійсний член Наукового товариства Шевченка;
Кушерець Василь Іванович,
доктор філософських наук,
професор, заслужений діяч науки
і техніки України,
голова правління Товариства «Знання» України