Русова С18 лютого 1856 року народилася Софія Русова – відомий український педагог, мистецтвознавець, історик, публіцист.

Софія Русова – член Української Центральної Ради, на запрошення Генерального секретаря Народної освіти УНР Стешенка очолює відділ дошкільної та позашкільної освіти, активна у дерусифікації шкіл, у влаштуванні курсів українознавства, підготовці українських шкільних підручників і в укладанні плану й програми єдиної діяльної (трудової) школи, яка мала мати національний характер і базуватися на теорії Кершенштайнера (державно-громадянське виховання).

Софія Русова є автором праць: «Дошкільне виховання», «Перша читанка для дорослих: для вечірніх та недільних шкіл», «Методика колективного читання», «Єдина діяльна (трудова) школа», «Теорія і практика дошкільного виховання», «Сучасні течії в новітній педагогіці», «Роля жінки в дошкільному вихованні», «Моральні завдання сучасної школи».

Гідні подиву енциклопедичність знань Софії Русової і її педагогічний талант. Її вислів: « В наші часи бути гарним педагогом – це бути справжнім реформатором життя України, бути апостолом Правди і Науки», - став афоризмом української мудрості.

Родина Русових (Олександра і Софії) дала українському народові двох синів, які залишили помітний слід в історії України. Михайлова Русова – вченого-етнографа, політичного діяча, драгоманівця та Юрія Русова – біолога-іхтіолога, професора Української Господарської Академії в Подєбрадах. Сьгодні можна з пієтетом говорити про славну родину Русових, котра свідомо посвятила свої сили і все своє життя на добро України.

Софія Русова померла 5 лютого 1940 року у Празі, проживши довге, важке, але щасливе життя, проповідуючи до останніх днів гуманізм, просвітництво, національну ідею шкільного життя.

Шендеровський Василь Андрійович,

доктор фізико-математичних наук,

професор, віце-президент

Українського фізичного товариства

та дійсний член Наукового товариства Шевченка;

Кушерець Василь Іванович,

доктор філософських наук,

професор, заслужений діяч науки

і техніки України,

голова правління Товариства «Знання» України