- Завдання Національній академії наук України
- Державні премії в галузі освіти
- Спортивні автомобілі
- Грошова оцінка земель
- Природні антибіотики
- Пізня вечеря спричиняє ожиріння
- Через п'ять років появляться ліки від старості
- Секс робить людину розумнішою
Завдання Національній академії наук України
У роботі загальних зборів Національної академії наук України, присвяченій 150-річчю від дня народження академіка В.І. Вернадського, взяв участь Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Він зачитав привітання від Президента України Віктора Януковича, у якому зазначається, що „Постать академіка Вернадського унікальна. Він став творцем біогеохімії та вчень про біосферу і ноосферу. Він заклав новий світогляд про нерозривну єдність усього живого і неживого на Землі, про людину та її зв'язок із космосом. Упевнений, що творче надбання та життєвий шлях В.І. Вернадського й надалі надихатимуть його послідовників на нові перемоги в ім'я прогресу та вирішення актуальних проблем сьогодення".
Прем'єр-міністр, підкресливши, що „Україна сьогодні належить до відносно невеликого кола держав, здатних здійснювати наукові дослідження найвищого рівня найсучасніших наукових напрямів. Є сфери, у яких наша держава може претендувати на світове лідерство", зазначив, що з допомогою Національної академії наук України уряд планує активізувати розробки в галузі сучасної фармакології, медичного обладнання. Участь академії надзвичайно важлива у сфері енергозбереження, літакобудування, ракетобудування.
Уряд за останні роки прийняв важливі рішення, завдяки чому Україна готова до посилення технологічного розвитку економіки, який грунтується на форсованому впровадженні результатів наукових досліджень: у Програмі активізації економіки на 2013-2014 роки головну роль відведено розвитку високих технологій.
Державні премії в галузі освіти
Комітет з Державної премії в галузі освіти оприлюднив Перелік робіт, поданих на здобуття ДержавноЇ премії в галузі освіти у 2013 році.
У Переліку - роботи, що їх надіслали навчальні заклади, наукові установи та організації, за такими номінаціями: „Дошкільна і позашкільна освіта", „Загальна середня освіта", „Професійно-технічна освіта", „Вища освіта" і „Наукові досягнення в галузі освіти".
Перелік опублікований у газеті „Урядовий кур'єр" 27 березня 2013 року.
Спортивні автомобілі
Харківський національний автомобільно-дорожній університет висунув на здобуття Державної премії у галузі науки і техніки розробку лабораторії швидкісних автомобілів – 34 рекордно-гоночних та гоночних авто. До цієї розробки причетна ціла низка авторів та конструкторів – викладачів університету, професорів, докторів наук, виробничників.
Створювати гоночні автомобілі в університеті почали ще в 1953 році. Відтоді створено 34 автентичних транспортних засоби, на яких встановлено 42 рекорди швидкості, 16 з них на час заїзду перевищили світові досягнення.
Автомобіль „ХАДІ-3" внесений у Книгу рекордів Гіннесса як найменший рекордно-гоночний автомобіль; його ширина всього 650 мм, а висота – 500 мм. А „ХАДІ-7" – перший у Східній Європі газотурбінний рекордно-гоночний автомобіль, що розвивав у 1966 році максимальну швидкість 400 кілометрів за годину.
У 1969 році було спроектовано автомобіль „ХАДІ-9" з реактивною тягою – єдиний у Східній Європі, призначений для встановлення абсолютного рекорду швидкості.
(Про це написала газета „Урядовий кур'єр", 15 березня 2013 р.).
Грошова оцінка земель
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) провела розрахунок економічно обґрунтованого розміру нормативної грошової оцінки (НГО) земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до нього, даний показник практично не може становити більше ніж 15 тис. грн. за гектар. Як зазначили в УКАБ, відповідні розрахунки передані Міністерству аграрної політики та продовольства України, а також Державному агентству земельних ресурсів України.
За словами президента УКАБ Алекса Ліссітси, використання різних методологій дозволяє розрахувати ціну ріллі в Україні на рівні від 9 до 16-17 тис. грн. за 1 га в деяких областях (в залежності від територіальних особливостей і родючості ріллі).
За даними експертів УКАБ, середній багаторічний дохід на гектар при виробництві зернових і олійних культур становить від 400-500 грн в степу до 1500 грн. га в окремих областях центральної та північної України. Капіталізація цього доходу, навіть із урахуванням ставки рефінансування НБУ (хоча кредити за такою ставкою сільгосппідприємствам недоступні), не дозволяє говорити про економічно обґрунтовану нормативну грошову оцінку ріллі на рівні вище 14-15 тис. грн. за гектар в середньому по Україні.
В свою чергу, генеральний директор УКАБ Володимир Лапа зазначив, що при коректно розрахованій НГО і ставках орендної плати на рівні 4-5 відсотків селяни зможуть отримувати щорічно від здавання в оренду земель близько 600-700 грн. на гектар, а в областях із сприятливими умовами для виробництва - суттєво вище. «Якщо держава хоче встановити нормативно грошову оцінку на рівні вище 15 тис грн. за 1 га, вона має бути готова викуповувати землю за такою оцінкою після формування ринку земель, інакше різниця між нормативною грошовою оцінкою і реальною ціною на землю дискредитуватиме земельну реформу», - констатує експерт.
При здійсненні розрахунку рентного доходу і нормативної грошової оцінки ріллі в Україні брався до уваги також закордонний досвід. За словами В.Лапи, порівняно висока ціна на землю в країнах ЄС пов'язана із суттєвими розмірами державної підтримки галузі. Так, фермери в країнах ЄС, відповідно до методології Організації економічного співробітництва і розвитку, отримують за рахунок держпідтримки 17-20% своїх доходів, в той час як українські сільгоспвиробники – лише 5-6% від доходів. Натомість у Російській Федерації, де економічні умови більш схожі на ситуацію в Україні, ринкова ціна ріллі становить від 500 до 1500 доларів за гектар, в залежності від регіону.
В проекті постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель», що оприлюднений на сайті Державного агентства земельних ресурсів України 29 грудня 2012 року, передбачається встановлення капіталізованого рентного доходу на рівні від 14,4 до 27,9 тис. грн. за гектар, в залежності від області.
Позиція оприлюднена у прес-релізі прес-служби УКАБ 13 березня 2013 р. (www.agribusines. kiev.ua).
Природні антибіотики
Коли медицина не була настільки розвинута для лікування різних захворювань, використовувалися трави та продукти, що мали природні антибактеріальні властивості. Вони популярні і сьогодні, завдяки їх ефективності та відсутності побічних ефектів.
На відміну від синтетичних антибіотиків, що вбивають корисні бактерії, природні антибіотики не порушують мікрофлору організму і не руйнують імунну систему.
Квашена капуста, солоні огірки, брокколі, цвітна і брюссельська капуста багаті сіркою і вітаміном С. Пробіотики є ідеальними для відновлення і підтримування мікрофлори кишечника і допомагають при шлунково-кишкових розладах.
Часник, цибуля, цибуля-порей допомагають при лікуванні простуди, грипу, зміцнюють імунну систему, можуть застосовуватися для лікування зовнішніх ран, стимулюють виробіток білих кров'яних тілець, попереджують проблеми з серцем і стимулюють кровообіг. Цим продуктам властиві сечогінні, стимулюючі, антисептичні, дезинфікуючі дії. Вони запобігають зараженню під час лікування зовнішніх ран і подразненню шкіри.
Мед – незамінний природний антибіотик для лікування інфекцій дихальних шляхів. Він зміцнює імунну систему, знімає біль при виразках шлунка, має сильну антибактеріальну та заспокійливу дію.
Шипшина, клюква і хрін допомагають при інфекції сечовивідних шляхів. Грейпфрут і йогурт ефективні при лікуванні вагінальних грибкових захворювань (кандидозі). Малина має протиалергійні властивості, зміцнює імунну систему, знижує кров'яний тиск, допомагає при больових менструаціях. Яблучний оцет та оливкове масло застосовують при болях у вухах.
Усі свіжі овочі та фрукти, багаті вітаміном С, також входять до складу природних антибіотиків. Вони зміцнюють організм і допомагають боротися з вірусами та інфекціями.
Регулярне вживання природних антибіотиків підвищує природний імунітет, захищає організм від інфекцій та вірусів, дозволяє значно знизити необхідність вдаватися до синтетичних антибактеріальних препаратів.
(Джерело: із випуску від 11.03.3013 р. розсилки «Сахарный диабет и все о нем - новости мира сахарного диабета»; http://subscribe.ru//archive/science.health.dialand/201303/11011005.html )
Пізня вечеря спричиняє ожиріння
Про пораду не їсти після шести, щоб не розповніти, знають усі. Статистика також підтверджує це правило: наші біологічні годинники, вочевидь, управляють метаболізмом, і регулярний прийом їжі у неналежний час спричиняє великий живіт та надмірну вагу. Але біохімічні та фізіологічні механізми цієї закономірності тривалий час залишалися невідомими.
Пояснити їх вдалося вченим з Університету Вандербільта (США), які дослідили як змінюється рівень інсуліну в організмі і здатність клітин сприймати його залежно від часу доби.
Зрозуміло, чому було вибрано інсулін: від нього залежить вуглеводний обмін та запасання жиру, а також чи буде в людини діабет з ожирінням. Як пишуть дослідники в Gurrent Biology, у нормальних мишей клітини були байдужі до інсуліну протягом дня. Нагадаємо, що для сутінкових і нічних гризунів, якими є миші, день – час сну. Тобто, під час сну у клітинах тварин не включаються гормони і не поглинається глюкоза. І такі миші зберігають нормальну вагу, навіть якщо харчуються висококалорійною їжею.
Якщо ж миші мали генетичний дефект, який порушував інсуліновий добовий ритм, вони швидко набирали вагу. Взагалі, можливо було обійтися й без генетичних модифікацій. За словами вчених, якщо мишей весь час тримати на світлі, це веде до таких наслідків: тварини стрімко товстішають. Жирові клітини, які постійно чутливі до інсуліну, перестають спалювати жир, користуючись лише глюкозою, що надходить у них завдяки інсуліновому сигналу.
У мишей чутливість до інсуліну викликали, втручаючись в роботу їх біологічного годинника (влаштовуючи тваринам „вічну ніч", тобто, постійне освітлення). Щось подібне може статися і з людинлою, яка, наприклад, лягає невчасно, або невчасно їсть, адже надлишок глюкози в крові токсичний, і її потрібно відразу ж вивести. Для цього в терміновому порядку синтезується інсулін, а клітини печінки, м'язів і жирових тканин починають "перевиховуватися", бо глюкоза надходить тепер у кров без розкладу, і потрібно бути постійно готовим взяти її з крові. Жирові запаси починають рости, а далі – самі знаєте, що відбувається.
(Джерело: http://subscribe.ru//archive/home.health.aifzdor/201303/10080034.html ).
Через п'ять років появляться ліки від старості
Ліки, що дійсно попереджуватимуть старість, можуть появитися у продажу в найближчі п'ять років, вважають австралійські дослідники.
Спеціалістам вдалося довести, що препарат буде впливати на один антивіковий фермент, підсилюючи його дію, що дозволить попередити вікові захворювання і тим самим значно продовжити життя людей. Вчені протестували 117 препаратів, що впливають на фермент. Це дозволить створити цілий клас препаратів проти вікових хвороб (Альцгеймера, цукрового діабету другого типу, раку), вважають дослідники.
За оцінкою експертів, нові препарати будуть лікувати одне захворювання, одночасно попереджуючи багато інших. Це значить, що старіння людського організму уповільнюватиметься. Звіт про дослідження опубліковане в журналі Science.
Раніше повідомлялося, що синтетичний ресвератрол продовжить життя до 150 років.
(Джерело:http://digest.subscribe.ru/health)
Секс робить людину розумнішою
Дослідники провели експерименти, у яких брали кров на аналіз у закоханих пар та подружжя, які давно живуть у шлюбі.
Італійські вчені з університету Павіа довели, що секс на етапі закоханості робить людину розумнішою, а також впливає на здоров'я.
Вся справа в тому, що на стадії закоханості нерви ростуть більш інтенсивно, що сприяє підвищенню кмітливості та швидкості реакції. Крім того, вчені стверджують, що під час сексу стимулюється ріст числа клітин саме у тій частині головного мозку, яка відповідає за навчання і пам'ять.
Дослідники провели експеримент, у якому брали кров на аналіз закоханих пар та пар, які давно живуть у шлюбі. Результати досліджень показали, що у недавно закоханих пар постійно спостерігається ріст нервових клітин, але чим більше люди жили разом, тим менш інтенсивним ставав ріст клітин.
Таким чином, найбільш корисним для мозку періодом є перші роки закоханості, коли почуття між людьми перебувають на вершині.
Вченим також довели, що секс благотворно діє на рівень стресу, знижуючи його.
(Джерело: Subscribe.ru, тема: «Здоровье. Образ жизни»; http://digest.subscribe.ru/health)