- "Інструкція", за якою ной міг збудувати ковчег
- Обережно: багато білка збільнує ризик
- Прибуткове агровиробництво
- Рентабельність вирощування основних культур торік суттєво знизилася
- Кава знижує ризик захворіти на діабет?
- Народні рецепти на основі петрушки
„Інструкція", за якою Ной міг збудувати ковчег
Британський музей нещодавно розшифрував глиняну табличку, знайдену на території Іраку, де колись була Месопотамія. Вчені стверджують, що цьому унікальному артефакту з описом Ноєвого ковчега більше чотирьох тисяч років.
Знайдене описання місцями не відповідає уявленням про ковчег, про яке ми знали досі. Так, у тексті на табличці говориться про судно круглої форми, схожого на корабель, тоді як традиційно вважалося, що ковчег був прямокутним.
„Ми були по-справжньому приголомшені тим, що ковчег насправді був круглим, - каже Ірвін Фінкель, який виявив табличку. – Для всіх нас це було повною несподіванкою".
У тексті є настанови щодо спорудження ковчега: „судно потрібно було будувати за допомогою канатів і бровен, покрити смолою, а його площа мала складати 2/3 сучасного футбольного поля".
Із розшифрованого тексту дізналися також, що тварини повинні були потрапити на ковчег Ноя. Вчені з Британського музею вважають, що потрібно звернутися до суднобудівельників, щоб визначити, чи міг такий ковчег плавати.
Ірвін Фінкель – куратор залу Ближнього Сходу в Британському музеї. Нещодавно вийшла його книга „Ковчег до Ноя", що побудована на даних із глиняної таблички. За його словами, ця табличка є „однією із найважливіших знахідок за всю історію". (Джерело: CNL-NEWS).
Обережно: багато білка збільшує ризик
Дієта з високим вмістом білка може спричинити ризик розвитку захворювання нирок. Це встановили іспанські вчені у своєму новому дослідженні.
Під час роботи спеціалісти з Університету Гранади виявили, що великий вміст білка в раціоні харчування людини може стати причиною утворення каменів у нирках. Вся справа в тому, що білкова дієта знижує рівень цитрату, який запобігає кристалізації солей кальцію. Як відомо, кальцій є ключовим компонентом утворення каменів у нирках. Більш того, така дієта знижує рівень кислотності сечі і підвищує рівень кальцію.
Автором модної в усьому світі білкової дієти є французький дієтолог П'єр Дюкан. Його дієта складається із двох етапів. Основними продуктами харчування є білкові продукти. Дюкан радить обмежувати кількість споживаних жирів та вуглеводів. Білки беруть участь в основних процесах життєдіяльності організму, тому вважається, що білкова дієта дозволяє не лише знизити вагу, але й оздоровити організм.
В рамках експерименту, який тривав 12 тижнів, вчені вивчали стан 20 пацюків (для гризунів цей період часу еквівалентний девяти рокам людського життя). 10 пацюків одержували харчування, яке на 45% складалося з білка, решта 10 пацюків складали контрольну групу, тобто одержували нормальне харчування.
В результаті під час дослідження пацюки з першої групи втратили 10% своєї ваги. При цьому рівень холестерину і жиру в крові залишався попереднім. Крім того, у цих тварин був нижчим рівень сечового цитрату на 88% у порівнянні з тваринами в контрольній групі.
Вчені підкреслюють, що білкове навантаження під час дієти зможе нагативно відобразитися на функціонуванні сечовидільної системи. Люди, які мають серцевосудинні захворювання, також повинні попередньо одержати консультацію спеціаліста. Вчені відзначають, що деякі проблеми, пов'язані з дієтою, можуть бути компенсовані високим споживанням овочів і фруктів.
(з випуску від 05-02-2014 разсилки «Гастроэнтерологический портал России», http://subscribe.ru//archive/science.health.gastro/201402/05001012.html)
Прибуткове агровиробництво
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) провела 7 лютого 2014 року навчально-практичний тренінг АгроШколи УКАБ «Прибуткове агровиробництво починається в офісі». На заході були присутні керівники та спеціалісти планово-економічних відділів аграрних компаній з усієї України.
Під час практичних і теоретичних занять розглядалися теми, актуальні для кожного сільськогосподарського підприємства, а саме: маржинальний дохід, поріг виробництва та рентабельності підприємства, аналіз беззбитковості підприємства, окупність виробничих процесів, бізнес-прогнозування та планування, а також особливості ціноутворення в аграрному секторі.
Показники рентабельності вимірюють ефективність діяльності підприємства та є характеристикою отриманого прибутку по відношенню до ресурсів, які були витрачені в процесі виробництва і реалізації. Тому їх розуміння та вміння оперувати ними незамінне при оцінці фінансового стану господарства та виробничому плануванні.
„Тема «Прибуткове агровиробництво починається в офісі», яку пропонує АгроШкола УКАБ, є досить важливою для фахівців планово-фінансових відділів сільськогосподарських підприємств, особливо тих, що займаються бюджетуванням та управлінським плануванням. Методик та розробок існує велика кількість і дуже важливо користуватися тими методами планування, які є легкими для розуміння як самого фахівця, так і керівництва підприємства. Запропонована слухачам АгроШколи УКАБ програма прийняття управлінських рішень дозволяє обчислювати маржинальні доходи, які використовуються в процесі планування діяльності підприємства простим і прозорим технічним способом. У систему інтегровано базу даних для виробничих процесів діяльності підприємства, завдяки чому можна здійснювати оперативні розрахунки за гнучкими та індивідуальними методиками», - відмітила кандидат економічних наук, доцент Національного університету біотехнологій та природних ресурсів України Наталія Передерій.
Учасники тренінгу мали можливість поспілкуватися і отримати поради від генерального директора УКАБ Володимира Лапи щодо прогнозування цін, а також дізнатися, які фактори впливають на ціноутворення в аграрному секторі.
«Одне з основних питань зараз для сільгоспвиробників – структура посівних площ ярих культур під врожай 2014 року. А це, в свою чергу, тісно пов'язане з очікуваною кон'юнктурою світового та українського ринку сільськогосподарської продукції. При всій мінливості ціноутворення, існують способи моделювання цінової ситуації і вони були досить предметно обговорені із слухачами АгроШколи. Хоча предмет дискусії був набагато ширшим, включав питання оподаткування, земельного ринку, рівня орендної плати за землю і навіть специфіки підбору культиваторів в різних природно-кліматичних зонах, переконаний, що слухачі АгроШколи повернулися в господарства із новими знаннями і навичками, що є наразі корисним в сучасних умовах аграрного виробництва», - сказав генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.
Своїми думками і враженнями від організації заходу, програми, інформаційного наповнення занять поділилися і слухачі АгроШколи.
«Особисто мені захід дуже сподобався. Я задоволений спікерами і манерою подачі інформації – у простій, придатній для повсякденної роботи формі. Такі тренінги дуже корисні як для працівників економічних підрозділів, так і для керівників сільськогосподарських підприємств», - сказав учасник тренінгу Вадим Арістов.
«Я приїхав на тренінг з Рівненської області і лишився дуже задоволений. Маю відмітити, що інформація, яку я отримав, була якісною і я впевнений, що кожен зі слухачів зможе застосувати отримані знання на практиці на своїх підприємствах», - прокоментував учасник тренінгу Віталій Конопліцький.
(Асоціація „Український клуб аграрного бізнесу", www.ucab.ua)
Рентабельність вирощування основних культур торік суттєво знизилася
Результати опитування незалежних сільськогосподарських підприємств, проведеного агенцією AgriSurvey в січні 2014 року, свідчать, що понад 50% аграріїв указали на зниження рентабельності по кожній з основних культур в 2013 році.
Відповідно до результатів опитування, рентабельність вирощування Рен основних сільськогосподарських культур (пшениця, кукурудза, соняшник, соя, ріпак) в 2013 році зросла лише у 23% аграріїв, тоді як більше половини опитаних виробників сільгосппродукції вказали на зниження рентабельності по кожній з основних культур. Так, станом на січень 2014 року найбільша кількість опитаних власників незалежних сільськогосподарських підприємств (57%) скаржилася на зниження прибутковості вирощування пшениці. Згідно з наданою фермерами інформацією про фінансові показники їхніх підприємств, рентабельність вирощування пшениці в цьому році знизилася приблизно на 5,7%. До слова, за підрахунками асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», рентабельність пшениці в 2013 році становитиме 5%, на противагу 11% у 2012 році.
Регіональні відмінності між результатами вказують на суттєвий спад прибутковості основних культур у Сумській та Полтавській областях. Фермери цього регіону найбільш негативно оцінили рентабельність вирощування пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої в 2013 році. Натомість аграрії з центральних та південно-центральних областей оцінюють прибутковість свого виробництва найбільш оптимістично.
«Незважаючи на відсутність остаточних даних щодо рентабельності основних сільськогосподарських культур, 2013 рік, безумовно, став менш прибутковим для українських аграріїв порівняно з попередніми роками. Стрімке зниження ціни на сільгосппродукцію, коли порівняно з січнем 2013 року ціна на пшеницю 3 класу знизилася на 16%, а на кукурудзу на умовах EXW – на 39%, та нестача потужностей для зберігання в період масового надходження продукції змушують продавати сільськогосподарську продукцію за невигідними для аграріїв умовами. Інтегрованість у світовий ринок завжди пов'язана з вразливістю до його коливань, і лише в лютому 2014 року ціни на основні зернові культури вийшли на рівень, що гарантує беззбитковість виробництва», - каже координатор соціологічних і маркетингових досліджень AgriSurvey Ганна Квіт.
(Асоціація „Український клуб аграрного бізнесу", www.ucab.ua)
Кава знижує ризик захворіти на діабет?
Вживання кави знижує ризик розвитку діабету другого типу. Такого висновку дійшли американські вчені, яких цитує Газета.ru. (8 лютого 2014 р.). Вчені провели метаналіз даних, отриманих у результаті 28 досліджень, які так чи інакше вивчали взаємозв'язок між діабетом і кавою.
Більше того, з'ясувалося, що ризик розвитку захворювання знижує помірне вживання як звичайної кави, так і кави без кофеїну. Загалом у цих 28 дослідженнях взяли участь більше 1,1 млн. осіб, у тому числі й ті, хто страждає від діабету другого типу.
Народні рецепти на основі петрушки
Вочевидь, немає такої господині, яка б не використовувала в домашній кулінарії рослинні приправи, такі як сельдерей, кріп, петрушка та інші.
Петрушка в Древній Греції вважалася божою рослиною. Ще в ті часи наші предки оцінили її лікувальні властивості. В усьому світі петрушку використовують як прянощі, приправи при приготуванні їжі, а в народній медицині її застосовують як ефективні ліки від багатьох хвороб. Ця рослина має багато фолієвої кислоти, білків, ефірну олію, вуглеводи, мінеральні солі. Пятдесят грамів петрушки містять добову норму вітамінів групи С для дорослої людини. Стовбури, листя петрушки містять вітаміни К, В1, Є, В2, РР, В5, солі, каротин, фосфор, кальцій, залізо. В коренеплодах петрушки міститься до п'яти відсотків корисного білка, а також багато цукру. Насіння рослини містить ефірну олію.
В народній медицині існує багато рецептів використання петрушки. Наприклад, водний настій коренів рослини застосовують як відмінний сечогінний засіб при набряках, водяниці. Сушене насіння петрушки має діуретичні, протиспазматичні властивості, збуджує секреторну діяльність шлункових залоз, з профілактичною метою допомагає покращити травлення. Рецепти на основі насіння петрушки допомагають при ниркових коліках, кишкових спазмах.
Рецепт приготування настою коренів петрушки: залийте склянкою гарячої води одну столову ложку подрібнених коренів. Настоюйте під кришкою тридцять хвилин. Профільтруйте настій за допомогою марлі. Вживайте засіб за цим рецептом до чотирьох разів протягом доби, по п'ятдесят мілілітрів до приймання їжі, або через сорок хвилин після вживання. Тривалість лікування – до двадцяти одного дня.
Рецепт приготування відвару коренів петрушки: візьміть три столових ложечки коренів, залийте половиною літра гарячої води. Поставте на водяну баню в закритому посуді на тридцять хвилин. Профільтруйте. Використовуйте зовнішньо при різних шкіряних хворобах.
При хворобах очей можна використовувати суміш соку петрушки і моркви в рівних пропорціях.
В давнину сік петрушки люди використовували при укусах пчіл, комарів, наривів, для швидкого заживлення ран. Відвар, настій петрушки застосовували зовнішньо для полоскання ротової порожнини від зубного болю.
Інший рецепт приготування відвару: візьміть сім з половиною грамів коренів петрушки, двадцять два з половиною грами трави череди, тридцять грамів листя пирію, п'ятнадцять грамів квіток коров'яка, шістдесят грамів коренів алтею лікарського, п'ятнадцять грамів насіння аніса. Дві столові ложечки подрібненого збору заваріть в половині літра гарячої води, кип'ятіть на невеликому вогні десять хвилин. Профільтруйте. Вживайте відвар за цим рецептом по одній четвертині склянки три рази протягом доби.
Рецепт приготування настоянки для попередження грипу (при перших ознаках): візьміть кілька коренів петрушки, сорок грамів листків мати-й-мачухи, двадцять грамів коров'яку, двадцять грамів насіння анісу, вісімдесят грамів коренів алтею, тридцять грамів солодки голої. Візьміть на дві склянки гарячої води одну ложечку суміші. Настоюйте двадцять хвилин. Профільтруйте. Вживайте по одній столовій ложці до шести разів протягом доби.
Рецепт приготування відвару на основі петрушки при циститі: подрібніть у порошок чотири чайні ложечки насіння петрушки, залийте однією склянкою гарячої води. Кип'ятіть на невеликому вогні до двадцяти хвилин. Після остудження профільтруйте. Вживайте по одній столовій ложці до шести разів протягом доби. (З випуску від 07-02-2014 розсилки «Все рецепты народной медицины или все про здоровье», Subscribe. „Здоровье").