Вважається, що в ста тисячах сотових телефонів міститься 2,4 кг золота, більше 900 кг міді, 25 кг срібла і багато інших включень на загальну вартість близько 250 тисяч доларів. Щоб вилучити метали із відходів електроніки, вчені звернулися за допомогою до „спеціалістів" - грибів.
І гриби допомогли. Центр технічних досліджень VTT Фінляндії розробив біологічний фільтр на основі грибів, що дозволяє вилучити майже 80 % золота, що міститься у відходах електронної промисловості. Передусім за допомогою хімічних препаратів вдається одержувати лише 10-20% золота.
На думку виконавчого секретаря Ініціативи з вирішення проблеми електронних відходів (E-Waste Problem Initiative) Рюдігера Кюера, що озвучена в інтерв'ю ресурсу Motherboard, в кожному мобільному телефоні міститься від 40 до 60 різних елементів, кожен з яких потребує обробки. Деякі з них можуть забруднювати навколишнє середовище.
Наприклад, важкі метали, проникаючи в грунтові води, спричиняють шкідливу дію. Деякі, такі як золото і срібло, є рідкісними та цінними.
Першим кроком у переробці електронних відходів є їх подрібнення на дрібні частинки, повідомив науковий співробітник Технічного дослідного центру VTT Ярно Мякинен. Вченим вдалося створити біосорбент, спеціально призначений для вилучення золота.
Електронні відходи є зростаючою проблемою глобального масштабу, їх обсяг зростає зі швидкістю 3-5 % в рік, що в три рази швидше, ніж будь-який інший вид твердих відходів. Досі процес їх утилізації був енерговмісним і сумнівним з екологічної точки зору. На думку вчених, гриби можуть стати кращим вирішенням проблеми, тому що зможуть робити необхідну роботу природним шляхом. (за „Новые технологии, экология, наука, мобильные телефоны самые доходные", 18.04.2014).